Coinbase’den Büyük Hata! Kripto Para Kullanıcılar 100X Kazandı!

81

Doğu Avrupa’da yaşayan kripto para borsası Coinbase kullanıcıları, kripto para birimlerinin döviz kurunun 100 katı kadar fiat para birimlerine çevirmelerine izin veren bir fiyatlandırma hatasından yararlandıkları açıklandı. Gürcistan’ın ulusal para birimi GEL, Coinbase’deki bir üçüncü taraf teknik sorunu sebebiyle 2.90 dolar yerine 290 dolar olarak fiyatlandırıldığı aktarıldı.

Kripto para borsası Coinbase’in yanlış fiyatlandırması sonucunda fonların uygunsuz şekilde çekilmesine neden olduğu açıklandı

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Coinbase, uygunsuz şekilde çekilen fonları geri almak adına çalışmalarına devam ediyor. Borsanın tokenize edilmiş hisse senedi COIN’i fiyatından düşüşler görüldü. Doğu Avrupa ülkesi Georgia’dan Coinbase kullanıcıları, borsa uygulamasındaki bir hatadan yararlanarak döviz kurunun 100 katını geri çektiler. Üçüncü bir taraftan kaynaklanan teknik bir hata nedeniyle, Coinbase’in uygunsuz para çekme işlemine maruz kaldığı bildirildi. Georgia’daki Coinbase kullanıcılarının borsadaki bir hatadan fayda sağlamış görünüyorlar. Bu durumla birlikte, kullanıcıların kripto paralarının döviz kurunun 100 katı kadar nakde çevirmelerine izin verdiği aktarıldı. Kullanıcılar döviz kuru hatasından yararlanarak binlerce dolar kazanç elde ettikleri belirtiliyor.

Gürcistan’ın ulusal para birimi Lari (GEL), bir hata sonucunda 2,90 dolar yerine 290 dolar olarak fiyatlandırıldı. Coinbase, Coindesk’e kaçırılan ondalık noktanın üçüncü taraftan kaynaklanan teknik bir sorun olduğunu söyledi. Fiyatlandırma hatasından yararlandığı bildirilen kullanıcıların ise, transferin hemen ardından banka hesapları ve banka kartlarının, bankalar tarafından donduruldu.

Borsa fonları toplamak adına çalışmalara başladı

Kripto para borsası Coinbase içerisinde yer alan toplam kullanıcılarının yüzde 0,001’inin bu hatadan yararlandıkları aktarılırken, toplam 1.000 müşterinin hesaplarına transfer işlemleri gerçekleştirildiği bildirildi. Coinbase henüz toplam kaybın ne kadar olduğuna dair bir açıklama yapmadı. Ancak borsa sözcülerinden biri bunu “önemsiz küçük bir miktar” olarak değerlendiriyor.  Ayrıca son olarak, Coinbase’in sorunu çözdüğü ve uygunsuz şekilde çekilen fonları geri alabilmek adına adımlar attığı belirtiliyor.

Hesaplarına 100 kat para çeken kullanıcıların ise, banka hesaplarına erişimlerinin engellendiği bildiriliyor. Bu nedenle, Coinbase’in yakında kullanıcılardan uygunsuz para çekme tutarını kesinleştirmesinin muhtemel olduğu söyleniyor. LevanIlashvili adlı Twitter kullanıcısı gerçekleştirdiği bir paylaşımda, Georgian bankası TBC’nin Coinbase’deki fiyatlandırma hatasından yararlanan kullanıcıların hesaplarını engellediğini bildirdi. Coinbase’in FTX’teki tokenize edilmiş hissesi senedi kripto para birimi COIN, son yedi gün içerisinde yüzde 6,2 düşüş yaşadı. Token’in yaşanılan hata olayı sonrasında düşüşünü sürdürdüğü belirtildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku