ABD’li Senatör Kripto Para Birimleri İçin SEC’i Kınadı!

30

Amerika Birleşik Devletleri Pennsylvania senatörü Pat Toomey, Menkul Kıymetler Borsası Komisyonunu ( SEC ) kripto para birimleri için düzenleyici bir platform sağlamadığından dolayı kınadı. İşte ayrıntılar…

Senatör, SEC’e ateş püskürdü

15 Eylül’de Bloomberg Markets and Finance ile yaptığı röportajda konuşan senatör, SEC başkanı Gary Gensler’i kripto para birimlerinin hisse senetleri ve tahviller gibi diğer yatırım ürünlerinden farklı olduğunu kabul etmediği için çağırdı. Gensler’in, SEC’in neredeyse tüm dijital varlıkların menkul kıymet olduğu görüşünü reddederken, kripto para birimlerini düzenlemek için kullandığı çerçeveyi vurgulaması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda Senato Bankacılık Komitesi’nin üst düzey bir üyesi olan Toomey’e göre, Bitcoin (BTC) gibi varlıklar piyasanın geri kalanından farklıdır ve bu nedenle menkul kıymet olarak sınıflandırılamaz.

ABD’de Bir Ilk Gerceklesti: Bitcoin Icin Zafer

SEC’in düzenleyici çerçevesinin yokluğunda, milletvekili Kongre’ye görevi devralması için meydan okudu. ABD’nin, kripto düzenlemeleri için kapsamlı bir rehber sağlamaya çalışan Wyoming Senatörü Cynthia Lummis tarafından Kongre’den önce bir tasarısı olduğunu belirtmekte fayda var . Toomey yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sorun şu ki, SEC, kullandıkları çerçeveyi bizimle paylaşmıyor. Gary Gensler, neredeyse tüm kripto tokenlerinin menkul kıymetler olduğunu iddia ediyor. Bence mantıklı insanlar buna karşı çıkabilir. Bitcoin’i bu sınıflandırmadan muaf tutacaktı. <…> Bu nedenle, Kongre devreye girmeli ve bir çerçeve sağlamalıdır. <…> Bu arada, başkan Gensler, SEC düzenlemelerini nasıl ve neden uygulamayı planladığı konusunda bize çok daha fazla netlik borçlu

Kripto para birimleri farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyan yeni bir yatırım şekli

Milletvekili, kripto para birimlerinin farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyan yeni bir yatırım şekli olduğunu göz önünde bulundurarak SEC’in açık velayet ve izin yönergeleri sunması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

Bence kripto yeterince farklı. Bu tokenlerin menkul kıymetler olduğunu iddia etmek isteseniz bile, devam edin ve tartışmayı yapın, ancak bunların bir hisse senedi veya tahvilden çok farklı olduklarına itiraz edemezsiniz.

kripto para
Aynı zamanda, Gensler, düzenleyici bir ölçüt sağlayamadığı için onu sektörü boğmakla suçlayan kripto savunucularının eleştirileriyle karşı karşıya . Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri şu anda bir kripto düzenleme çerçevesi oluşturmaya çalışıyor. Yine de, bir çekişme noktası, SEC ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) arasında uygun bir düzenleyici seçmektir. Ancak CFTC başkanı Rostin Behnam, ajansın kriptoları düzenlemeye şimdiden hazırlandığını söyledi . CFTC yetkililerinin kripto para birimi endüstrisinin bir bölümünü düzenlemek için yönergeler üzerinde çalışmaya başladığını kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku