featured

Kripto Dünyasında Parıldayanlar: Layergg, En İyi 100 Kripto Ekosistemini İnceleyip, 4 Altcoin'e Taç Koydu

Layergg adlı analiz şirketi, kripto para dünyasının zirvesinde parlayan Cosmos Chain'i 100 projenin arasından en üst sıraya taşıdı ve dikkat çeken 4 altcoin'i tanıttı. Bu altcoin'ler; Neutron, Celestia, Sei Network ve tabii ki Cosmos'un temel birimi ATOM.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Layergg analizi, kripto para sektörünün nabzını tutan bir dokunuşla, Cosmos Chain’in yıldızının parladığını gösterdi. Cosmos, değerlendirilen 100 kripto projesi içinde en yüksek performansı sergileyerek dikkatleri üzerine çekti. Bu başarı, Injective, Thorchain ve Kujira gibi önemli projelerle birlikte %130, %110 ve %300’lük etkileyici 30 günlük kazançlar elde etmesiyle öne çıktı.

Cosmos ekosistemi, Layergg analistlerine göre, sadece büyümekle kalmayıp aynı zamanda çeşitleniyor. Yeni katılan projeler arasında öne çıkanlar şunlar:

Neutron (NTRN): 14 Haziran 2023’te piyasaya sürülen Neutron, Binance Labs’ten aldığı 10 milyon dolarlık yatırım ile dikkatleri üzerine çekti. İlk Replica Security tüketici zinciri olma özelliğini taşıyan Neutron, Celestia Rollup Bridge’i tanıtarak sektöre yeni bir soluk getirdi ve kısa süre önce başlattığı Grants Programı ile adından söz ettirdi.

Celestia (TIA): 1 Kasım 2023’te piyasaya sürülen Celestia, Binance Labs ve Polychain’den aldığı 56.5 milyon dolarlık yatırım ile sektörde hızla yükseliyor. İlk modüler blok zinciri olarak dikkat çeken Celestia, Ethereum Yol Haritası ile uyum içinde çalışmasıyla ön plana çıkıyor.

Sei Network (SEI): 15 Ağustos 2023’te piyasaya sürülen Sei Network, Coinbase ve Multichain’den aldığı 35 milyon dolarlık yatırım ile sektöre hızlı bir giriş yaptı. Ethereum’un tarihinde görülmemiş bir blok işleme hızına sahip olan Sei Network, aynı zamanda Upbit’in KRW pazarında tek listelenen proje olma özelliğini taşıyor.

Cosmos’un temel birimi olan ATOM, Blockchainler Arası İletişim Ekosistemi’nin (IBC) temel para birimi olarak öne çıkıyor. ATOM, Replica Security özellikli NTRN ve STRD ile birlikte kullanılmasıyla konumunu daha da güçlendiriyor.

Layergg analistlerine göre, şu anda kripto dünyasında “Yeni Coin” trendi hakim. Bu trendi, iyimserlik hissi, uzun vadeli yatırımcıların eksikliği ve henüz zengin olmayan bir ekip tarafından sürdürülüyor. Celestia ise bu trendi körükleyerek sektördeki heyecanı artırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Dünyasında Parıldayanlar: Layergg, En İyi 100 Kripto Ekosistemini İnceleyip, 4 Altcoin’e Taç Koydu