featured

Kripto Analistlerinden İlgi Çekici Değerlendirme: Bitcoin ve Ethereum'da Yükseliş Devam Ediyor!

QCP Capital analistleri, Bitcoin ve Ethereum'un değerlendirmesini yaparak, kripto para piyasasında yaşanan yükselişin devam edeceği öngörüsünde bulundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Piyasasında Dalgalanma: Bitcoin ve Ethereum’un Durumu

Yaşadığı yükselişle 38.000 dolara kadar çıkan Bitcoin, dün ani bir düşüşle 35.600 dolara kadar geriledi. Ancak, Bitcoin kısa sürede toparlanarak yazım sırasında 37.000 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. QCP Capital analistleri, Telegram üzerinden yaptıkları paylaşımda, Bitcoin’in son derece olumlu bir hafta geçirdiğini belirtti.

Analistler aynı zamanda Ethereum‘u da inceleyerek, ETH‘nin Bitcoin’e göre daha güçlü bir performans sergilediğini ifade etti. ETH, son günlerde 1900 dolardan 2100 dolara yükselerek etkileyici bir performans sergiledi. Bu durum, Blackrock’un yakın gelecekte bir spot ETH ETF başvurusu yapma olasılığıyla ilişkilendirildi. Analistler, ETH için beklentilerinin, Blackrock’un spot BTC ETF başvurusu yaptığı döneme benzer bir strateji izlemesini beklediklerini ifade etti.

Kurumların spot ETF konusundaki heyecanını vurgulayan analistler, CME’deki BTC vadeli işlemleri açık pozisyonlarının Binance‘i geride bıraktığını belirtti. Analistler, “Spot BTC ETF onayının Ocak 2024’e kadar ertelenmesi bekleniyor olsa da, spot ETH ETF’inin piyasaya yeni bir anlatı getirmesi, piyasayı tekrar istikrara kavuşturmak için yeterli olacaktır.” dedi.

Analistler, spot Ethereum ETF’inin yarattığı olumlu havaya ek olarak, makro gelişmelerin de kripto paralar gibi riskli varlıkları desteklediğini vurguladı. ABD’deki güçlü istihdam verileri ve faiz duraklama beklentilerinin, kripto paraların da içinde bulunduğu riskli varlıkları desteklediğini belirten analistler, “Bitcoin başta olmak üzere kripto para fiyatlarındaki yükselişin makro veriler tarafından desteklenerek devam etmesini bekliyoruz. FOMO, yatırımcıları trene bindirmeye çalışırken düşüşler hızla satın alınacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Buna rağmen, analistler beklentilerin ve makro tablonun olumlu olmasına rağmen, Bitcoin’in kritik direnç seviyelerinde olduğunu hatırlatarak yatırımcılara bir süre daha dikkatli olmalarını önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Analistlerinden İlgi Çekici Değerlendirme: Bitcoin ve Ethereum’da Yükseliş Devam Ediyor!