İşte Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para Birimi

96

Bu makale, şimdi satın almak ve portföyünüze eklemek için en iyi beş kripto para birimini detaylı olarak ele alıyor. Bu neden önemli? Çünkü, kripto piyasası, boğaların piyasanın kontrolünü ele geçirmesiyle üç aylık bir aradan sonra gözyaşı içinde. Büyük sermayeli kripto para Bitcoin, gelişmekte olan sektöre bir kez daha, fazla yatırım akmaya başlamışken, gelişmekte olan endüstriyi başka bir olağanüstü ralliye götürdü. Seçtiğimiz kripto paraları incelemeye hazır mısınız? Hemen başlayalım.

1. Lider kripto para Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in kritik rolü ve etkisi göz ardı edilemez. Gelişmekte olan fütüristik finans alanında %43,6 pazar hakimiyetine sahip olan Bitcoin, uzun vadeli büyüme için satın alınacak en iyi kriptodur. Başlangıçları, büyüme potansiyelini yalanlıyor. 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana, referans kripto para birimi 9 milyondan fazla büyüyerek, Nisan patlaması sırasında kripto pazarını 2,5 trilyon dolarlık bir pazara dönüştürdü.

Kripto para biriminin önemi, birçok ülkenin onu yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmeye başladığını ve böylece yeni bir değişim çağını müjdelediğini gördü. Şu anda, Latin Amerika ülkesi El Salvador, Bitcoin benimseme ücretini yönetiyor. Önümüzdeki Eylül ayında BTC ödemelerini etkinleştirecek şekilde ayarlandı. Paraguay, Arjantin ve diğer birçok ülke de bu dinamik dijital varlık değişimini yapmaya hevesli.

Fiyat açısından, Bitcoin, piyasa baskıları ile değerinin %50’sini kaybetmeden önce 65.000 dolara yükselerek kripto pazarına liderlik ediyordu. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi, geçen hafta 50.502 dolar seviyesini yeniden test ederek eski dönemlerine geri döndü. Yazımızın hazırlanması esnasında, BTC, 48.328,51 dolar seviyesinden işlem görüyor.

2. Kripto para Ethereum (ETH)

Ethereum ağı, ağustos ayının ortasında konuşlanmış Londra Hard Fork tokeni ETH temel bir değişiklik yapmıştır. EIP-1559, bir zamanlar enflasyonist olan kripto para biriminin her token yakma işleminde deflasyonist olmasını sağlayan ETH tokenlerinin yanmasına veya azalmasına yol açtı.

ETH’nin satın alınacak en iyi kripto para olmasının önemli bir nedeni, Ethereum ağının gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) alt sektörünün geleceğindeki önemli rolüdür. 200’den fazla yüksek performanslı merkezi olmayan uygulamaya (dapps) sahip olan Ethereum, hızla yükselen yeni nesil DeFi hizmetlerinde bilinen bir oyuncudur. Buna ek olarak, ETH tokeni, hızla gelişen nonfunible token (NFT) sektörü için fiili para birimidir. ETH, bu benzersiz dijital koleksiyonların listelenmesi ve ardından satın alınması için kullanılır. Bu arada, Ethereum ağı geçen hafta biraz korktu ve bu da ağı çift harcama saldırısına açan bir ağ bölünmesine yol açtı.

Geth istemci düğümlerinin yaklaşık %73’ü kısa bir süre için farklı bir Ethereum ağında çalıştı. Bununla birlikte, Ethereum projesinin arkasındaki ekip, Hades Gamma kod adlı bu “yüksek önemdeki sorunu” ele almak için bir güncelleme yayınladı. Şimdiye kadar, Ethereum esneklik gösterdi ve hala piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olarak yerini alıyor. ETH tokeni, düşüş piyasası sırasında bir seferde 1.800 dolara kadar düşen devasa dalgalı çizgilere maruz kaldı.

Mevcut değerinde, ETH 3.500 doları yeniden test etmek için mücadele ediyor ve şu anda son 24 saatte %0,25 düşüşle 3.298,76 dolardan işlem görüyor.

3. Cardano (ADA)

Cardano ağı, Blockchain platformunun son aylarda artan benimsenmesi göz önüne alındığında, satın alınması gereken bir başka kripto paradır. Blockchain ekosistemini değiştirme ve daha bağlantılı bir finansal alan sağlama görevinde Cardano, Ouroboros adını verdiği bir PoS protokolü kullanıyor.

Bununla birlikte, birkaç geleneksel PoS mimari sisteminin aksine Ouroboros, doğrulayıcı düğümleri rastgele seçerek demokratik bir sistem sağlar. Bu şekilde, “zengin” veya büyük doğrulayıcı düğümlerin, tuttukları ADA tokenlerinin sayısı nedeniyle işlemleri doğrulamak için tüm blok ödüllerini almamasını sağlar.

Ayrıca DeFi’ye ve NFT odaklı platformlara odaklanan Cardano’nun koltuklarının kenarında birkaç yatırımcısı var. Yol haritasına dayalı olarak tutarlı ağ güncellemeleri dağıtımı, ADA tokeninin art arda 3 dolar işaretine yaklaştığını gördü.

Alonzo hard forku aracılığıyla akıllı sözleşmelerin konuşlandırılmasına ilişkin son duyurusu, Cardano Blockchain’in temelden benimsenmesini sağladı. Proje halen geliştirilme aşamasındayken ADA, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimidir.

Solana Blockchain’in Pyth ağı gibi, Cardano da Blockchain’in destekli piyasa yapıcısı Cardaswap.finance’i duyurdu.

Fiyat açısından, ADA, ağustos ayının başından bu yana en sıcak paralardan biri ve geçen ay %50 oranında olağanüstü bir büyüme kaydetti. Yazımız hazırlanırken, ADA günlük grafikte %0,92 düşüşle 2.813 dolardan işlem görüyor.

4. Solana (SOL)

Solana Blockchain DeFi ve NFT kitle kabulü sağlar. Bununla birlikte, her iki rakip Blockchain’den farklı olarak Solana, Blockchain ekosistemindeki en hızlı dapp platformlarından biridir ve 50.000’den fazla verime sahiptir. Geliştiriciler, ihmal edilebilir bir ücret öderken kripto protokolü üzerine inşa ettikleri için aynı zamanda çok uygun maliyetlidir. Çevreye karşı sorumlu platformu, çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) düşünen yatırımcılar için büyük bir çekicilik haline geldi ve protokol, Ağustos ayında diğer tüm Blockchain platformlarından daha fazla entegrasyon gördü.

Kripto para birimi, daha önce Blockchain enerji şirketi Power Ledger ve Neon Labs ile entegre olduktan sonra gerçek zamanlı piyasa veri sağlayıcısı Pyth ağını başlattı.  Bu entegrasyonlar, geçen ay SOL token rallisini %220’den fazla gördü. Bu, SOL’un Mayıs’ın yükseği 55,91 doları geride bırakarak 100,67 dolarlık rekor bir değere ulaştığını gördü.

Yazımız zamanında, SOL %17,72 artışla 115,05 dolardan işlem görüyor. Bu parabolik yükseliş, SOL’u piyasa değeri açısından sekizinci en büyük kripto para birimi ve satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden biri haline getirdi.

5. Binance Coin (BNB)

İşte Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para Birimi

Binance Coin veya BNB belirli bir görevde değil, ancak bu onu küçük çaplı bir kripto para yapmaz.

Kripto para biriminin, Nisan kripto patlaması sırasında 650 dolara yükselen parabolik yükselişi, üçüncü en büyük pozisyona yükseldiğini ve satın alınacak en iyi kripto paralardan biri haline geldiğini gördü

Öncelikle Binance kripto borsasında alım satım yapmak için bir indirim tokeni olarak kullanılan BNB, kullanım durumunun dünyanın en büyük kripto borsasıyla genişlediğini gördü.

Binance Akıllı Zincirin (BSC) sorunsuz çalışmasında çok önemli bir rol oynar ve popüler merkezi olmayan değişim (DEX) platformu Pancakeswap’ta fiili değişim tokenidir.

BNB ayrıca son yükseliş piyasasından yararlandı ve 300 dolar fiyat seviyesini geride bıraktı ve Bitcoin’in 50.000 dolara yükselişi sırasında BNB 500 dolara yükseldi. Ancak, hafifçe düştü ve şu anda günlük %2,04 düşüşle 477,17 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku