Gözler 20 Ocak’ta: Bitcoin İçin Kritik Gün!

7.634

Bitcoin (BTC) madenciliği sektörü, geçen yıl birçok ülke ve kurumdan tepki almıştı. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, BTC madenciliğiyle ilgili inceleme başlatıyor.

Komite yaşanabilecek çevresel felaketlerden endişe ediyor 

Bitcoin ve kripto para madenciliği operasyonlarının için harcanan enerji tüketiminin sonuçlarını araştırmak için ABD’de bir duruşma planlandı. Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi 20 Ocak Perşembe günü konuyla ilgili bir toplantı yapacak. “Blok Zincirlerinin Enerji Etkileri” başlıklı soruşturmada Alt Komite, Bitcoin ve blockchain teknolojilerinin enerji tüketimleri hakkında bilgi alacak. Komitenin, blockchain projelerinin gelecekte çevresel felaketlere yola açabileceği endişesi taşıdığı biliniyor. Planlanan günde, duruşma YouTube’da canlı yayınlanacak. Konu ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Enerji ve Ticaret Komitesi’nin Gözetim ve Soruşturma Alt Komitesi, 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10:30’da hem yüz yüze hem de uzaktan katılımı içeren karma bir duruşma yapacak.

 Amerikan Enerji ve Ticaret Komitesi 1795’te kuruldu ve Amerika Birleşik Devletleri Kongresi ile bağlantılı uzun süredir devam eden bir organizasyondur. Komite, uluslararası ticaret, halk sağlığı ve dünyanın önde gelen ekonomilerinin pazar çıkarlarıyla ilgili konuları tartışmakla görevlendirildi. Komite, Çin’in 2021’de Bitcoin ve kripto para madenciliği üzerindeki baskısını takiben madencilerin ABD’ye yeniden girişini takip etmeye başladı. 

 Bitcoin (BTC)’in en çok eleştirildiği konu: Yüksek enerji tüketimi

Bitcoin, yalnızca 13 yıllık kısa varlığı içinde birçok iniş ve çıkış yaşadı; ancak, yoğun enerji tüketimi, uzun süredir bu teknolojinin en çok eleştirilen kısmı oldu. Bitcoin savunucuları, kripto para birimine karşı çıkanların, geleneksel bankacılık sistemine kıyasla teknolojinin maliyetlerini veya kağıt parayı dünya çapında taşımak için gereken enerjiyi dikkate almadıklarını savunuyorlar. 

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Çin’in Bitcoin madenciliğini yasağının ardından ABD’deki madencilik işletmelerinin hızla genişlemesine yanıt olarak, yerel madencilik endüstrisi, 2021’de Michael Saylor ve Elon Musk gibileri tarafından denetlenen bir Madencilik Konseyi’nin kurulmasını organize etti.  Asya ülkelerinde iş yapan şirketlerin aksine, bu işletmelerin birçoğunun halihazırda New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gördüğü göz önüne alındığında, yasak Çin’de olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmayacaktır. Bununla birlikte, halka açık duruşma, yine de, Bitcoin ve kripto para alanlarında daha güçlü düzenlemeler ve bir dizi önlemin geliştirilmesiyle sonuçlanacak gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku