Google’da 2 Altcoin İçin Aramalar Patlama Yaptı!

990

Kripto piyasası, geçen hafta sonu yaşanan ani çöküşe rağmen yeniden toparlanmaya başladığında, kripto para birimlerinin kalıcı olduğunu bir kez daha gösterdi. Ancak şaşırtıcı bir şekilde, Google trendleri tarafından yakın zamanda yayınlanan bir listede, Ethereum ve altcoin Dogecoin’in OG Bitcoin’den daha fazla haber değeri olduğu belirlendi. Dünyanın en çok aranan haberlerinin yer aldığı Google Trendler listesine göre ‘Dogecoin’ ve ‘Ethereum fiyatı’ ilk on arasında yerini aldı.

Ethereum L2 Ölçeklendirme Çözümleri

Geçen hafta sonu yaşanan sert düşüş ile kripto para piyasası, 2,5 milyar dolardan fazla kaldıraçlı pozisyonun 24 saat içinde tasfiye edilmesi ile son 15 ayda kaydedilen en yüksek satışı yaşadı. Ayrıca, piyasa değeri 500 milyar doları aşan zararla yaklaşık %20 oranında düştü. Bununla birlikte, kripto piyasası ani satış baskısından sonra tekrar toparlanmaya başladı. El Salvador gibi seçkin oyuncular daha fazla Bitcoin satın alırken, Ethereum fiyatı ise 4 bin dolar sınırını aştı. Bitcoin ise 50 bin dolar seviyesindeki direnci kırmak için mücadele etmeye devam ediyor. Ethereum’un L2 ölçeklendirme çözümleri yaklaşırken, altcoin her geçen gün daha fazla ivme kazanıyor. Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e göre, Ethereum ağındaki katman 2 ölçeklendirme çözümleri, Ethereum’un güvenliğini ve sürdürülebilirliğini artırarak, merkeziyetsiz finans alanında devrim meydana getirebilir.

Trend haber olan altcoin projeleri
Trend haber olan altcoin projeleri

Bu Ekim ayının başlarında Buterin, 2021 Şanghay Uluslararası Blockchain Haftası’nda Ethereum’un L2 güncellemesi ile ölçeklenebilirlik sorunlarını çözeceğini ifade etti. Ethereum ağındaki merkezi olmayan finansın (Defi) devasa büyümesiyle birlikte, takas edilemeyen token’lar (NFT’ler) çılgınlığının yerini, ana akım Blockchain’de yoğunlaşmanın aldığını ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunlara neden olduğunu kaydetti. Bununla birlikte, ölçeklenebilirlik ve yüksek gaz ücretleri sorunlarına karşı Blockchain ve NFT’lerin L2’ye aktarılması bekleniyor.

Hem altcoin Dogecoin hem de AMC token’ları ilk 10’da

Ethereum lider altcoin olsa da, Dogecoin orijinal meme token olarak biliniyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın favorisi olmasının yanı sıra, DOGE, merkezi olmayan endüstride kendini kabul ettirdi ve karmaşık teknolojiye sahip birkaç altcoin projesinin önünde bir yer buldu.

“Ethereum fiyatı” ve “Dogecoin” ile birlikte “AMC Stock” da en çok aranan ilk 10 haber listesinde yerini aldı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sinema zinciri olan AMC, işine meme token’larını dahil etmekten çekinmiyor. Son zamanlarda AMC, hem altcoin Dogecoin hem de Shiba Inu’yu ödeme aracı olarak kabul ettiğini duyurdu ve kripto piyasasındaki ticari devler için tarih yazdı. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku