Glassnode ve Fidelity’den Önemli Açıklamalar Geldi: Bitcoin!

64
2022’ye kötü bir başlangıç yaptıktan sonra, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) nihayet son iki gündür toparlanma belirtileri gösteriyor.

 

Yoğun madenci birikimi, güven ortamına işaret ediyor

Analitik veri firması Glassnode tarafından yayınlanan rapora göre, 40 bin dolar seviyelerinde Bitcoin’e tam güven gösteren madenciler, yoğun Bitcoin alımları yapıyor. Son verilere göre madenciler, Mayıs 2021 piyasa düzeltmesinden bu yana en hızlı oranda birikim yapıyor. Bitcoin madencilerinin  6.100 BTC’den fazla eklemesiyle, art arda beş gün alım gerçekleşti. Ayrıca, madencilik devi Bitfarms, son fiyat düzeltmesi sırasında 100 BTC daha alarak, toplam varlıklarını 4.300’e çıkardı. Fidelity’deki Global Macro direktörü Jurrien Timmer ilginç bir analiz sundu. Timmer, FED faiz artırırken kripto para piyasasının, baskı altına giren hisse senedi piyasasını takip ettiğini yazıyor.

Uzman, Bitcoin (BTC)’in şimdi 40 bin dolar seviyelerinde çok önemli bir destek alanı bulduğunu da ekliyor. Timmer bunu S-eğrisi modeli temelinde analiz ediyor. Uzman, ”2021’deki 30 bin dolar seviyesi, talep modelime (S-eğrisi modeli) dayalı olarak destek sağladı. Aynı seviye, bir kez daha temel destek sağlayarak 40 bin dolara çıkmış görünüyor. Genellikle fiyat için temel bir ivme sağlayan hareketli bir hedeftir.” açıklamasını yaptı. Ayrıca, Fidelity yöneticisi Bitcoin’i başka bir geleneksel değer deposu olan altın ile de karşılaştırıyor. Analist, Bitcoin/altın oranının geçen yıldan itibaren kırılma bölgesine düştüğünü belirtiyor. Bu, Bitcoin’in 40 bin dolardan orta derecede aşırı satıldığını gösteriyor. Bu nedenle, Fidelity direktörü, Bitcoin’in hem teknik hem de temel desteğinin 40 bin dolarda olduğunu ekliyor. Bitcoin bu seviyeye düşse bile muhtemelen daha hızlı bir geri dönüş olabilir. Fed TÜFE Enflasyon verileri ve bu haftaki kapanış, hangi yöne gittiğimizi belirlemede çok önemli olacak

JPMorgan müşterileri Bitcoin için karamsar bir tablo çiziyor

Dev yatırım bankası JPMorgan, tarafından yapılan ankete katılan müşterilerin yalnızca yüzde 5’i BTC’nin 2022’nin sonunda 100 bin dolara ulaştığını öngörüyor. Ankete katılanların yüzde 40’tan fazlası, BTC’nin sene sonunda 60 bin doların üzerine çıkacağını iddia ediyor. Bitcoin, iki ay önce 69 bin dolar ile yeni ATH’sine ulaşmıştı .Bankanın önde gelen analistlerinden  Nikolaos Panigirtzoglou, “Bitcoin düşüş eğilimine şaşırmadım. Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı Bitcoin pozisyon göstergemiz aşırı satılmış görünüyor.” açıklamasını yaptı. Analist, BTC’nin gerçeğe uygun değerinin, yatırımcıların altına karşı oynaklık oranı hakkındaki değeriendirmesine bağlı olarak 35 bin ila 73 bin dolar arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Piyasa değerine göre en büyük dijital varlık, Kasım ayında neredeyse 69 bin dolara ulaştığından bu yana yaklaşık yüzde 40 düştü.
Santiment’ten Kritik Uyarı: Bitcoin, SOL, ADA, ETH, BNB! 
 
Yine de,  birçok analist, yeni yılda 100 bin dolara çıkacağını öngördüklerini söyledi. Bu aslında mümkün görünüyor. Kripto para birimlerinin, kendilerini eleştirenleri defalarca şok etme yeteneği var, ancak piyasa gözlemcileri Federal Rezerv’in yeni para politikası nedeniyle artık 100 bin dolara giden yolculuğun daha zorlu olabileceği konusunda hemfikir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku