Gemini Merakla Beklenen Ripple Listelemesini Yaptı! Fiyat Uçtu!
Gemini Merakla Beklenen Ripple Listelemesini Yaptı! Fiyat Uçtu!

Gemini Merakla Beklenen Ripple Listelemesini Yaptı! Fiyat Uçtu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere uzun bir süredir süren Ripple (XRP) sessizliği sonunda bozuldu. Kripto para piyasasının önde gelen borsalarından Gemini, XRP’yi yeniden listelediğini duyurdu. Listelemenin ardından fiyat 50 dolar seviyelerine kadar ulaştı! İşte detaylar…

Ripple Gemini tarafından listelendi! Fiyat 50 dolara ulaştı!

Kripto para piyasası uzun bir süredir sessiz olsa da Bitcoin’in 30 bin dolarlık seviyeyi aşmasıyla beraber hareketlenmiş görünüyor. Bildiğiniz üzere bir süredir Ripple ve SEC arasındaki dava nedeniyle borsalardan Ripple’a yönelik bir yeni gelişme gelmiyordu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada XRP lehine karar çıkmasının ardından birçok borsa XRP’yi listelemeye başladı. Son olarak aktarılan veriler, Gemini tarafından gerçekleştirilen Ripple (XRP) listelemesi sonrasında fiyatın 50 dolar seviyelerine geldiğini ortaya koydu.

Geçtiğimiz saatlerde borsa üzerinde listelenmeye başlayan XRP, büyük bir gelişme ile ön plana çıktı. Popüler altcoin projesinin fiyatı aniden 50 dolar seviyesine çıkmayı başardı. Bununla beraber Ripple’ın piyasa değeri de trilyonlarca dolar seviyesine ulaştı. Fakat hemen ardından gelen bir düzeltme ile beraber fiyat eski seviyelerine geri döndü. Birçok uzman bu fiyat yükselişini “likidite eksikliğine” bağlıyor.

XRP için sırada ne var?

Bildiğiniz günlerde SEC, Ripple zaferine karşılık olarak davaya itirazını sunmuştu. Fakat XRP fiyatı bu haberden çok büyük ölçüde etkilenmedi ve istikrarını ortaya koydu. Anlık olarak birçok borsada listelenen XRP fiyatı, 0.628442 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değeri ise anlık olarak 33,196,507,556 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bir diğer yandan tanınmış kripto para analistleri konu ile ilgili yorumlarda bulundu. Konu ile ilgili analist James Seyffart, Gemini listelemesine ağırlık vererek XRP tabanlı Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) fikrine dikkat çekti. Mevcut ivmeye rağmen, öncelikle Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tereddütleri nedeniyle bir XRP ETF’nin uygulanabilirliği hakkında şüphelerini dile getirdi. Ayrıca Seyffart, ihraççıların böyle bir ETF başlatmaya ilgi göstermediğini kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Gemini Merakla Beklenen Ripple Listelemesini Yaptı! Fiyat Uçtu!