featured

FTX, SOL Satışlarını Sürdürürken SOL Güçlü Duruyor! Analistler Solana için Ne Bekliyor?

FTX, varlıklarını satmaya devam ederken, analistler Solana'nın geleceği için umutlu kalmaya devam ediyorlar.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX, kripto varlıklarını satmaya devam ederken, bugün farklı borsalara önemli miktarlarda transferler gerçekleştirildi.

Zincir üzeri verilere göre, FTX, son 24 saat içinde büyük miktarda Solana varlığını borsalara taşımış durumda. Popüler platform Spot on Chain, FTX ve Alameda ile ilişkilendirilen cüzdanların, son 24 saat içinde yaklaşık 40 milyon dolarlık varlığı borsalara aktardığını açıkladı.

Bu son transfer, son birkaç haftadır gerçekleşen büyük transferler dizisinin bir parçası olarak ortaya çıktı. Toplamda, FTX ve Alameda, 38.5 milyon dolar değerinde 7 farklı alternatif kripto parayı borsalara taşımış durumda.

FTX’nin bu transferi içerisinde 750 bin SOL değerinde 31.2 milyon dolar, 325,501 ENS değerinde 2.76 milyon dolar, 10.1 milyon GMT değerinde 2.22 milyon dolar, 642.702 LDO değerinde 1.26 milyon dolar, 288.211 APE değerinde 410 bin dolar, 27.407 BADGER değerinde 365 bin dolar ve 555.342 BNT değerinde 323 bin dolar taşıdı.

8 Kasım tarihi itibarıyla, Spot on Chain, FTX’in toplamda 350 milyon dolar değerinde 36 farklı alternatif kripto parayı borsalara taşıdığını belirtti.

Ayrıca, Spot on Chain, FTX’in yaklaşık iki saat önce SOL başına 43.32 dolar karşılığında 10.83 milyon dolar değerinde 250 bin SOL’ü Binance’e yatırdığını bildirdi. Bu, FTX’in toplam SOL yatırımlarını yaklaşık 223 milyon dolar değerinde 5.74 milyon SOL ile tamamladı.

FTX, SOL satışlarına devam ederken, SOL yatırımcıları altcoin üzerindeki satış baskısını hafifletmeye devam ediyorlar.

Analistler, SOL‘ün yükselen bir kanal modelini takip ettiğini ve yukarı yönlü bir eğilim içinde olduğunu belirtiyorlar. Aynı zamanda, Solana’nın Temmuz ayından bu yana ilk kez 28 dolar civarındaki önemli bir direnci kırdığını ve dikkate değer bir yükseliş yaşadığını vurguluyorlar.

Analistler, SOL’ün mevcut yükseliş ivmesini sürdürebilmesi halinde, 50 dolara ulaşabileceğini düşünüyorlar. Özellikle Kaiko, Solana’nın Ethereum karşısındaki güçlü performansını vurgulayarak SOL/ETH oranının Eylül ayından bu yana sürekli olarak arttığını belirtiyor.

“SOL, Eylül ayından bu yana önemli ölçüde daha iyi bir performans gösteriyor; SOL-ETH oranı 0.011’den neredeyse 0.025’e yükseldi ve FTX’in düşüşünden önceki oranı geçti.”

Bu yazı yazılırken SOL, 43.6 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX, SOL Satışlarını Sürdürürken SOL Güçlü Duruyor! Analistler Solana için Ne Bekliyor?