FTX Onay Bekliyor: Bu 2 Altcoin Projesinde Yüklü Satış Gelebilir!

FTX Onay Bekliyor: Bu 2 Altcoin Projesinde Yüklü Satış Gelebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz yıl iflas ederek kripto para piyasasını baştan aşağı zarara uğratan FTX borsası, çarşamba günü gerçekleşecek olan mahkemenin kararına odaklanmış durumda. Karara onay çıkması durumunda 2 popüler altcoin olan Solana (SOL) ve FTT’de büyük satışlar gerçekleşebilir. Muhtemel onay kararına yönelik birçok yatırımcı şimdiden önlem alıyor gibi gözüküyor! İşte detaylar…

FTX mahkeme onayına gözünü dikti! 2 altcoin tehlikede olabilir!

FTX’in iflas davası devam ediyor ve çarşamba günü muhtemel onay kararıyla elindeki coin’leri satma ihtimali gittikçe artarken, bu durum bazı token’ların değerinde önemli düşüşlere neden oldu. Öte yandan kripto para piyasası FTX’in iflas mahkemesinin çarşamba günü vereceği kritik kararı büyük bir merakla bekliyor. Mahkemeden onay gelmesi halinde FTX borsası elinde bulunan 3.4 milyar dolar değerindeki kripto paraları satma yetkisi kazanacak. Bununla beraber karar gününe hızlıca yaklaşırken 2 popüler altcoin projesi olan Solana ve FTT’de düşüşler görüldü. Solana yüzde 5 gerilerken FTT’de ise yüzde 8’lik bir gerileme mevcut.

FTX Hack Saldırılarına Yönelik Önlemler Getirdi! İşte Detaylar

Bununla beraber aktarılan verilere göre mahkemeden onay gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Uzmanların aktardığı bu veriye göre FTX’in elinde ise kendi token’ı olan FTT ve birçok Solana tabanlı coin yer alıyor. Herhangi bir şekilde mahkemeden onay gelmesi halinde borsa satışlarına başlayabilir ve bu altcoin projeleri için büyük çöküşler gelebilir. Bununla beraber borsa iflasından hemen sonra FTX’in elinde 685 milyon dolar değerinde SOL ve 529 milyon dolar değerinde FTT olduğu açıklanmıştı. 2 Altcoin projesi borsanın en çok tuttuğu varlıklar arasında zirve seviyelere oynuyordu.

Solana tabanlı altcoin projeleri var

Şimdi ise aktarılan verilere göre borsanın elinde birçok Solana tabanlı altcoin projesi yer alıyor. Bunlardan bazıları ise; MAPS, Okygen, WBTC (Solana ağı), WETH (Solana ağı), Sonfida varlıkları olarak karşımıza çıkıyor. Önde gelen uzmanlara göre herhangi bir FTX satışının başlamasıyla beraber bu altcoin projelerinde hızlı bir düşüş yaşanabilir. Bu yüzden uzmanlar yatırımcıları dikkatli olması konusunda uyarıyor.

Bomba Gelişme: FTX Davasında Türkiye İçin Karar Çıktı!

Kripto para analistleri piyasada gözlenen satış paniklerinin gereksiz olduğunu dile getiriyorlar. Çarşamba günü FTX onay alsa bile, satışlar hemen ve büyük bir ölçekte başlamayabilir. Önceki mahkeme belgeleri, FTX’in satışlara başlamak istediğini, ancak haftalık olarak 100 milyon dolarlık token satışını hedeflediğini ortaya koyuyor. Bu rakamın en fazla 200 milyon doları aşmayacağı tahmin ediliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Onay Bekliyor: Bu 2 Altcoin Projesinde Yüklü Satış Gelebilir!