Ethereum İvme Kazandı: İşte Kritik Direnç ve Destek Noktaları!

488
Kripto para piyasası yeşile dönerken, Ethereum son 24 saatte yüzde 3 artış kaydederek tekrar 4 bin dolar seviyesine yükseldi.

 

Mevcut yükseliş, 4.400 dolar için önemli bir hamle olabilir

Ethereum, diğer birçok kripto para gibi yeşil renkte ve an itibariyle 4.011 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin,  (BTC), yüzde 3.88’lik bir artışla 48 bin dolarlık kritik seviyeyi geri alarak piyasaya öncülük ediyor, Cardano  (ADA) ise yüzde 0.35 artarak 1.26 dolara yükseldi. İlk 10’daki en büyük kazananlar Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) oldu. LUNA, Kraken listelemesinden sonra yüzde 4 artarak 82.71 dolara yükselirken, AVAX  yüzde 11 artış kaydederek 110 doların üzerinde işlem gördü. Piyasa, Noel Baba rallisine mi hazırlanıyor?

Ethereum fiyatı 4 bin dolarlık destek seviyesini geri aldıktan sonra yükseliş başlatabilir. ETH, 01 Aralık’tan bu yana azalan bir kanal içinde işlem görüyor. Kanalın Aralık ayındaki destek hattındaki sıçrama, düşen kanalın üst sınırından gelen dirençle 4.060 dolar seviyesinde durduruldu, bu da ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Bununla birlikte, son ralli, ETH fiyat dilimini yukarıda belirtilen direnç üzerina çıkardı ve şimdi Ethereum hem kanalın üst sınırının hem de 4 bin dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde işlem görüyor. Bu, Ethereum fiyatının 4.400 dolar seviyesine yükselmesi için bir hamle olabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmadan önce ETH, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) oluşturduğu 4.307 dolarlık önemli direncin üstesinden gelmek zorunda.

4.100 dolar seviyesi, Ethereum için kritik direnç noktası

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinin göreli güç endeksinin (RSI) yukarı yönlü hareketi, ETH piyasasının yükselişte olduğunu gösteriyor. Öte yandan, 4.100 dolar seviyesinden gelen güçlü direnç, alçalan kanalın içindeki kalış süresini birkaç gün daha uzatabilir.

Teknik Analistten Ethereum Yorumu: Konsolidasyon Devam Edecek mi?

Boğalar daha sonra fiyatı kanalın üzerine çıkarmak için bir girişimde daha bulunabilir. Bu süreç aşarılı olurlarsa, satış baskısının düşebileceğini gösterecektir. Bununla birlikte, fiyat kanalın altına düşerse, ayılar 200 günlük SMA’ya 3.297 dolar seviyesinde meydan okuyabilir. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, ETH fiyat düzeltmesini derinleştirmesi muhtemel büyük satış emirlerini tetikleyebilir. Daha fazla Ethereum haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku