Ethereum (ETH)’da Harvard Onaylı Model Belirdi: İşte Beklenen Fiyat!

1.262
Teknik görünüm, Ethereum’da ”Fincan ve Kulp Modeli’nin belirdiğini vurgularken, zincir üstü analist fiyatın artabileceğini iddia etti.

 Ethereum’da ”Fincan ve Kulp Modeli” belirdi: Zincir üstü analist yüzde 60 artış bekliyor

Pazartesi günü yayınladığı bir tweette, zincir üstü analisti Matthew Hyland, Ethereum’un “Fincan ve Kulp” oluşumunu tamamladıktan sonra 4.100 dolara yakın mevcut seviyelerinden 6.500 dolara veya üstüne çıkabileceğini ima etti. Hyland’ın grafiği, Ethereum’un önceki Fincan ve Kulp modelinin (aşağıdaki grafikte yer alan sarı yatay çizgi) eski direnç noktasına geri döndüğünü gösteriyor, Ethereum 10 Kasım’da 4.867 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra düzeltme aşamasına girdi ve an itibariyle 4.203 dolardan işlem görüyor. Bir Fincan ve Kulp modelindeki satın alma noktası, işlem hacimlerindeki artışla fiyat, direnç seviyesinin üzerine çıktığında ortaya çıkar. Harvard  Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, bu modelin forex için yüzde 65 ve borsalar için yüzde 68 başarı oranına sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum grafiğinde ortaya çıkan Fincan ve Kulp formasyonu; alım satım piyasalarında nadir rastlanan ve fiyatın bir sonraki hareketi hakkında yatırımcılara somut veriler sunan bir  modelidir. Teknik analizlerde bu formasyon; fiyatta hızlı bir düşüş yaşandıktan sonra başlangıç noktasına geri dönüldüğü ve ardından da öncekine nazaran daha sığ bir düşüş göstererek yeniden başlangıç fiyatına ulaşılması durumunda belirir. Bu formasyon, piyasada yükseliş hissiyatının ağır bastığı ve bir kez daha fiyat artışının ortaya çıkacağı şeklinde yorumlanır. Ancak, formasyonun direnç seviyesinin altına gerçekleşecek bir  kırılma yükseliş senaryosunu geçersiz kılabilir. Bu, Ethereum fiyatını 3.090 dolara yakın bir sonraki destek hattına götürebilir.

 

Eski Goldman Sachs yöneticisi: Ethereum için yıl sonuna kadar yüzde 100 ila 300 artış bekiyorum

Lider altcoin Ethereum (ETH), 4800 dolar ile geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasından bu yana yaklaşık yüzde15 oranında değer kaybetti. ETH fiyatı, baskı altına girmesine rağmen, ETH balinaları boş durmuyor.
Bloomberg'den Kritik Ethereum Raporu: İşte Yıl Sonu İçin Beklenen Fiyat!
 
Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimz gibi, Eski Goldman Sachs hedge fon yöneticisi ve kripto para analisti Raoul Pal, Ethereum için oldukça iyimser bir tablo öngörünüyor. Raoul Pal, önümüzdeki altı hafta boyunca yani yıl sonuna kadar ETH fiyatında yüzde 300 gibi şaşırtıcı bir fiyat artışı bekliyor. Yönetici, ”2017’deki bu ETH’ grafiğini gösteriyorum. Bu benim Bloomberg’deki sunumum. Bu fiyat hareketinden sonra ne oldu? yüzde 300 ralli.” ifadesini kullandı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku