Ethereum Bitcoin karşısında değer kazanıyor

Ethereum Bitcoin karşısında değer kazanıyor
  • 06 Kasım 2019

Ethereum fiyatı ABD Doları karşısında 185 dolar ve 186 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin, 9 bin 200 dolarlık desteği tutuyor, ancak 9 bin 400 dolarlık seviyedeki engellerle karşı karşıya.

Dünkü vurgulanan ana yükseliş eğilimi çizgisi, ETH / USD saatlik grafikte 186 dolara yakın destekle aktif oldu. Kur olumlu işaretler gösteriyor ve 195 dolar ve 200 dolar seviyelerine doğru yükselmesi muhtemel.

Bitcoin engellerle karşı karşıya kalırken, Ethereum fiyatı ABD Doları karşısında 186 doların üzerine çıkıyor. ETH fiyatının, 200 dolar engelini aşmasıyla kazancı hızlandırma olasılığı yüksek.

Ethereum Fiyat Analizi

Dünkü yükselişin ardından Ethereum, ABD Doları karşısında 186 dolarlık desteğin birkaç puanını düzeltti. ETH fiyatı 185 dolar seviyesinin altında düzeltildi, ancak 100 saatlik basit hareketli ortalama güçlü bir destek oldu.

183 doların yakınında bir salıncak düşük oluşmuş durumda ve fiyat son zamanlarda yeni bir artışa başlamış vaziyette. Fiyat hızla yükseldi ve 185 dolar ve 186 dolar direnç seviyelerini kırdı. Dahası, 190 dolar direncinin üzerinde bir kırılma oldu.

192 dolar civarında haftalık yüksek bir miktar kuruldu ve Ethereum fiyatı yine 190 doların altına düştü. Ayrıca, son hamlenin yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesinin altında bir kırılma oldu.

Ancak, 188 dolara yakın bir önceki direnç destek görevi görüyor. Ek olarak, son hamlenin yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesi 183 dolar seviyesinin en düşük seviyesinden 192 dolar seviyesine kadar yükselirken, aynı zamanda 188 dolar seviyesine yakın bir yerde bulunuyor. Son olarak, dünkü vurgulanan ana yükseliş eğilimi çizgisi, ETH / USD saatlik grafikte 186 dolar civarında destekle aktif durumda. 

Şu anda, fiyat 190 dolar ve 192 dolar direnç seviyelerine doğru yükseliyor. 192 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir kırılma olursa, Ethereum'un 195 dolar ve 200 dolar direnç seviyelerine doğru hız kazanması olası.

Tersine bir durumda, eğer başka bir düşüş olursa, fiyat 188 dolar seviyesinin yakınında destek bulabilir. Ana destek 186 dolar ve 185 dolar seviyelerine yakın. Bunun altında 180 dolar destek alanına yönelik olarak uzun bir düşüş riski bulunuyor.

Grafiğe bakıldığında, Ethereum fiyatı açıkça 188 dolar ve 186 dolar destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Bu nedenle, fiyat 186 doların üzerinde olduğu sürece, fiyat artışı söz konusu. Artan piyasadaki ana dirençler 200 dolara yakın, bunun da fiyatı 220 dolara yükseltmesi muhtemel.

ETH Teknik Göstergelere gelince

Saatlik MACD - ETH / USD için MACD yükseliş bölgesinde yavaş yavaş ilerliyor.
Saatlik RSI - ETH / USD için RSI şu an yükseliş açısıyla 55 seviyenin üzerinde.
Ana Destek Seviyesi - 185 dolar
Ana Direnç Seviyesi - 192 dolar

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.