3 Kritik Veri Açıklandı: İşte 1. Çeyrek İçin Ethereum Fiyat Tahmini!
3 Kritik Veri Açıklandı: İşte 1. Çeyrek İçin Ethereum Fiyat Tahmini!

Ethereum (ETH) 2022’de 20 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto fenomeni ve YouTuber Lark Davis, takipçilerine, Ethereum (ETH)’un 20 bin dolara ulaşacağını nedenleriyle birlikte anlattı. 

 Borsalardaki Ethereum rezervi son üç yılın en düşük seviyesinde

Ünlü Youtube fenomeni, Ethereum’un 20 bin dolar seviyelerine ulaşacağı öngörüsünün ilk nedenini, blockchain analiz platformu Glassnode’un verisine dayandırıyor. Glassnode’in verilerine göre, merkezi borsalardaki Ethereum rezervleri son üç yılın en düşük seviyesine geldi.  Veriler rezervin 14 milyon ETH olduğunu gösteriyor. Düşüş eğilimi bu yılın Ocak ayında başladı ve ETH’nin 4.000 doların üzerine çıkmasıyla aynı zamana denk geldi. Bu, ETH’’nin fiyatı ile merkezi borsalarda depolanan rezervi arasında ters bir orantı olduğunu gösteriyor. Dahası, eğilim, Ethereum yatırımcılarının kripto cüzdanlarındaki varlıklarını borsalara tercih ettiğini gösteriyor. Yani yatırımcılar kriptolarını borsa yerine cüzdanlarında saklamayı tercih ediyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, birçok borsa siber saldırıların kurbanı oldu ve Bitmart geçen hafta neredeyse 200 milyon dolar kaybeden en son borsa oldu.  

Düşüş trendine katkıda bulunan bir diğer faktör, bu yılki merkezi olmayan finansın (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT)’lerin yükselişi. Yatırımcılar, pasif gelir için DeFi protokollerinde ETH token’lerini stake ediyor. Davis, Ethereum’un DeFi’de kilitli yaklaşık 9,7 milyon ETH’ye (toplam ETH arzının yüzde 8/9’u) sahip olduğunu belirtiyor. Buna ek olarak, Davis, nispeten düşük riskli bir yatırım türü olan ETH2.0’da yaklaşık 8,5 milyon ETH’nin stake edildiğini belirtiyor.Ek olarak, Axie Infinity gibi NFT tabanlı oyunlar da yıllık milyar dolarlık gelir elde ederek uçuşa geçti. 

ETH yükseliş göstergeleri 

Haftalık grafik, yakın gelecekte Ethereum için olası bir kırılmayı gösteriyor. Ünlü fenomen Davis’e göre, bu kırılma toplam piyasa değeri değer açısından ETH ile Bitcoin arasındaki boşluğu daraltabilir. Ayrıca, ETH’de yakın zamanda 1 milyon token yakımı gerçekleştirildi. Ayrıca ETH’nin kurucusu Vitalik Buterin tarafından, sınırlı orantıda olsa da, sharding’in (büyük veri tabanını daha küçük ve daha kolay yönetilebilir bölümlere ayırmak) beklenenden daha erken geleceğine dair bir duyuruyu geldi.

Davis, bir diğer önemli gelişmenin de artan kurumsal yatırımcı ilgisi olduğunu belirtiyor. Örneğin, Cathy Wood liderliğindeki Arc Invest, portföyünün yüzde 40’ını Ethereum’da bulunduruyor. Eteherum şuan kurumsal yatırımcıların tercih ettiği kripto paralar arasında yer alıyor.  Şu anda, Ethereum dahil olmak üzere kripto paraları, talebe karşı çok daha fazla refleksif olduklarından, para birimlerinden daha iyi yatırım işlevi görüyor. Bununla birlikte, kripto para ekonomisi  ne kadar büyürse, kriptoların para birimi olarak kalma şansları o kadar çok olur.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum (ETH) 2022’de 20 Bin Dolara Ulaşabilir mi?