ETH Kurucusu Vitalik Buterin, SHIB Topluluğuna Teşekkür Etti! İşte Nedeni

59

Popüler memecoin Shiba Inu‘nun öğrencilere burs sağladığını öğrenen ETH kurucusu Buterin, SHIB topluluğuna ve ekibine teşekkür etti.

Ethereum kurucusu Vitalin Buterin, SHIB topluluğuna teşekkürlerini iletti!

Shiba Inu’nun arkasındaki geliştirme ekibi, geçen yıl tanıtımda bulunmak ve fiyatları “yakım yaparak” yükseltmek için token’ın dolaşımdaki piyasa arzının yarısını Vitalik Buterin’in cüzdanına aktarmıştı. Kripto para dünyasında hayır işleriyle tanınan Buterin, kendisini kripto alanındaki en zengin adam yapacak bu durum için para kazanmadı ve bunun yerine, SHIB token’larının yüzde 90’ını yaktı. Buterin, SHIB’sini yakarak toplam arzı azalttı, dolayısıyla diğer sahiplerin token’larının değerini artırdı. Daha sonra kalan yüzde 10’u iyi sebeplere ayırmaya karar verdi ve Hindistan Covid-Relief Fund’a unutulmayacak bir bağış yaparak bir 1 milyar dolar değerinde Shiba Inu bağışladı.

Buterin ayrıca bazı gelirleri doktorasını finanse etmek için kullandı. Gelirleri, Yapay Zeka (AI) teknolojisinin güvenli bir şekilde nasıl oluşturulacağını ve geliştireceğini araştıran programa ayıran Ethereum kurucu ortağı, geçtiğimiz günlerde burs kazananlarını açıklayan bir tweet’e yanıt verirken şunları söyledi: “Kripto para birimi bu bursları mümkün kılan Shiba Inu topluluğuna çok teşekkürler.”

Burs, 8 öğrenciyi 5 yıl boyunca finanse edecek!

Programın web sitesine göre, Yapay Zeka Güvenlik Programı’nda Vitalik Buterin Doktora Sonrası Bursu, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya İngiltere’deki öğrenciler için 2022 sonbahar döneminde başlayacak. Program, sekiz öğrenciyi beş yıl boyunca finanse edecek ve kabul edilebilir ilerleme raporlarına dayalı olarak yıllık yenilemelere tabi olacaktır. Fon, öğrenim ücretlerini ve öğrencilerin 40.000 dolara kadar olan burslarını ve araştırma ile ilgili harcamalar için 10.000 dolarlık bir fonu kapsayacak.

Shiba Inu İçin Müjdeli Haber: Bu Platform Listeleyebilir!

Öte yandan baktığımızda ise Shiba Inu (SHIB) anlık olarak piyasadaki en büyük 13.kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Popüler token, 7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve Ekim 2021 tarihinde yaptığı ATH seviyesinden yüzde 86 uzaklıkta bulunuyor. Göreceli düşük performans, SHIB ekosistemi önemli bir temel büyüme gördüğünde bile ortaya çıkıyor. Bir yakım portalı başlatmanın yanı sıra, Shiba Inu geliştiricileri artık topluluk üyelerinin ağın metaverse tabanında sanal arazi arazilerini oluşturmak için köpek temalı kripto para birimini kullanmalarına izin veriyor. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere aylarca bekledikten sonra Robinhood nihayet SHIB’yi listesine ekledi. SHIB ayrıca yakın zamanda Filipinler merkezli kripto ve dijital ödeme uygulaması Coins.ph’de bir listeleme gördü. Yine de, son derece değişken olduğu bilinen memecoin, yavaş bir performans sergilemeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku