Eski Kurucu Ortağa Milyon Dolarlık Vergi Kaçırma Suçlaması

Abone Ol
Eski Kurucu Ortağa Milyon Dolarlık Vergi Kaçırma Suçlaması
Emre Boran
 • 10 Aralık 2020
 • Yazar:

  Şu anda feshedilmiş olan kripto para birimi sistemi Oyster Protocol'ün kurucusu Amir Burno Elmaani tutuklandı ve Adalet Bakanlığı'nın “milyon dolarlık vergi kaçırma planı” olarak tanımladığı suçla suçlandı.

  DoJ, 9 Aralık'ta “Bruno Block” olarak da bilinen Elmaani'yi vergi kaçırmakla suçlayan bir iddianameyi ortaya çıkardığını duyurdu. Belgede ayrıca SEC tarafından Elmaani aleyhine açılan ayrı sivil suçlamalar da belirtiliyor…

  İddianamede, 28 yaşındaki Oyster Pearl tokenları satarak "milyonlarca dolar" kazandığını, ancak söz konusu kazançları IRS'ye bildirmediğini ve geliriyle ilgili kağıt izini gizlemek için paravan şirketleri kullandığını iddia ediyor:

  "Elmaani, yeni bir kripto para biriminin satışından milyonlarca dolar kazandı, ancak bu geliri IRS'ye bildirmekten kaçtı; sahte bir vergi beyannamesi doldurmak, işini yürütmek ve takma adlar ve paravan şirketler aracılığıyla varlıklara sahip olmak, adaylar aracılığıyla gelir elde etmek"

  Elmaani'nin 2017 vergi beyannamesi o yıl sadece 15 bin dolar kazandığını iddia ederken, 2018 getirisi sıfır gelir talep etti. FBI Müdür Yardımcısı William Sweeney, Elmaani’nin “2018'de bildirilen asgari gelirine rağmen, yat satın almak için 10 milyon dolardan fazla harcamayı başardığını” belirtti.

  Elmaani'nin yatında bir kasada altın külçeleri bulundurduğuna ve kişisel harcamalarını ödemek için büyük miktarda nakit kullandığına inanılıyor. DoJ ayrıca iki ev satın almak için 700 bin dolardan fazla para harcadığına inanıyor.

  Sweeney, "Bugünkü tutuklamadan sonra yakın zamanda hiçbir yere gitmeyecek" diye ekledi.

   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Oyster protocol ile ilgili her şey

  Eski Kurucu Ortağa Milyon Dolarlık Vergi Kaçırma Suçlaması

  Eski Kurucu Ortağa Milyon Dolarlık Vergi Kaçırma Suçlaması

  Şu anda feshedilmiş olan kripto para birimi sistemi Oyster Protocol'ün kurucusu Amir Burno Elmaani tutuklandı ve Adalet Bakanlığı'nın “milyon dolarlık vergi kaçırma planı” olarak tanı...

  • 10 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.