Enflasyon Tavan Yaptı: 2 Uzmandan Kritik Bitcoin Yorumu Gedi!

1.054
ABD Çalışma Bakanlığı, 1982’den bu yana kırk yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 8,5’lik Mart 2022 enflasyon rakamlarını yayınladı. Kripto para piyasası, bu verilerin Pazartesi günü erken saatlerde sert bir düzeltmeye neden olacağını zaten bekliyordu. Bitcoin (BTC), an itibariyle 40.040 dolardan işlem görüyor.

 

Analist Lark Davis, 2 kritik destek seviyesini açıkladı

Enflasyon rakamları piyasa beklentilerine uygun olarak gelirken, Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası hafif toparlanma belirileri gösteriyor. Bunu açıklayan zincir üstü veri sağlayıcı Santiment şu ifadeleri kullandı:
Enflasyon ve TÜFE verileri, kripto topluluğu için ana ilgi konuları olduğunda, genellikle fiyat toparlanmaları meydana gelir. Mart ayında beklenenden daha yüksek enflasyon verileri geldi ancak bugün hafif bir artış gördük.

 

Pazartesi günü yaşanan güçlü bir düzeltmenin ardından, Bitcoin 40 bin dolar seviyelerinin üzerinde tutunma gücü gösteriyor. Kripto para piyassı, an itibariyle  yüzde 2,21 arttı. BTC de son 24 saat içinde yeşil bölgede kaldı. Öte yandan, Ethereum (ETH) yüzde 2,68 artışla iyi bir toparlanma gösteriyor ve şu anda 3 bin doların üzerinde işlem görüyor. Ayrıca, ilk on altcoin’in tümü yüzde 2-5 arasında kazançla yeşil bölgede yer alıyor. Kripto analisti Lark Davis, Bitcoin için bir sonraki desteğin 37.500 dolar olacağını söylüyor. BTC bu seviyeden ivme kazanırsa daha yüksek diplerin oluşumuna işaret edecektir. Bununla birlikte Davis, 39.876 doların  iyi bir  destek seviyesi olarak işlev gördüğü başka bir ilginç trend çizgisini paylaştı.

 

Uzman görüşü: Bitcoin, 30 bin dolara düşebilir

Şimdilik, ABD enflasyon rakamları kesinlikle endişe verici. Bu, Fed’i faiz oranlarını beklenenden daha hızlı artırmak için daha katı para politikası önlemleri almaya zorlayacak. Bu nedenle, bu yıl kripto gibi riske açık varlıklarda daha fazla oynaklık görebiliriz.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes geçtiğimiz günlerde, radikal Fed önlemleri durumunda Nasdaq 100 (NDX) Endeksinin 10 bin  seviyesine ve altına düşebileceğini tahmin etmişti. Kripto bu endeksi yakından takip ettiğinden, yönetici Haziran 2022’ye kadar Bitcoin (BTC)’nin 30 bin dolarda bir dip bulabileceği ve ETH’nin 2.500 dolarda bir dip bulabileceği bir kripto katliamı bekliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku