Elon Musk, Twitter'ı Almak İçin Bitcoin, DOGE ve ETH Sattı mı?
Elon Musk, Twitter'ı Almak İçin Bitcoin, DOGE ve ETH Sattı mı?

Elon Musk, Twitter’ı Almak İçin Bitcoin, DOGE ve ETH Sattı mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Lead Lag raporundan elde edilen verilere göre, Musk’ın Tesla  hisselerinin bir kısmını Twitter satın alımını finanse etmek için satacağına dair söylentiler ortaya çıktığında şirketin hisseleri Salı günü yüzde 5,56 düştü. Peki, Musk Twitter’ı almak için Bitcoin sattı mı?

Elon Musk, Tesla hissesi sattı ve kredi çekmek için bankalar ile görüşüyor: Bitcoin, DOGE ve ETH satmadı

Rapora göre, 29 Nisan’da Musk’ın yaklaşık 8,5 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattığı doğrulandı. Musk’ın kendisi de bunu teyit etti. Bir Reuters raporuna göre Musk, bankalardan aldığı 44 milyar dolarlık krediyi artırmak istiyor. Bu, daha önce bu yılın Mart ayında belirttiği gibi kripto paralarını elinde tutmaya devam ettiği anlamına geliyor. Bu bilgiler ışığında, Musk’ın Twitter’a yapacağı ödeme için  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere sahip olduğu kripto varlıklarını satmadığını söyleyebiliriz. Musk, daha önce şirketlerinin hisselerinden sonra bu üç kripto para biriminin kişisel servetinin en büyük bölümünü oluşturduğunu açıklamıştı.
Elon Musk'tan Beklenen Dogecoin Hamlesi Geldi: Twitter!
 
 Musk, Twitter’ı alma hedefini gerçekleştirirken, şirket için daha fazla plan yapıyor. Sözü edilen Reuters raporu, Tesla CEO’sunun planlarının daha fazlasını fon toplama görüşmelerinde olduğu bankalarla paylaştığını ortaya koydu. Adı açıklanmayan kaynaklar, bankalarla yapılan görüşmede milyarderin sözlerinin, “sağlam bir taahhütten ziyade vizyonuna dayandığını” ifade etti.  Musk, platformun gelirini büyük ölçüde artıracağını ve yeni özellikler getireceğini kaydetti. Gelir artırıcı planlar arasında, doğrulanmış Twitter hesaplarından viral bir tweet alıntılandığında web sitelerinden bir ücret talep etme önerisi ve Twitter Blue’daki değişiklikler yer alıyor. Ayrıca, yöneticilerin maaşlarına düzenleme getirmeyi düşündüğü ve muhtemelen geçen Kasım ayında CEO olan Parag Agrawal’ın yerine birini atadığı ortaya çıktı. Bitcoin ve DOGE gibi kripto paraların Musk yönetiminde platformda daha çok ön plana çıkması bekleniyor.

Elon Musk, Cardano CEO’su ile buluşabilir

Charles Hoskinson, Twitter’ın nasıl merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu haline getirileceğini tartışmak için Elon Musk ile görüşeceği yönündeki yorumlara yanıt olarak ”Bu durumu ne onaylayabilir, ne de inkar edebilirim” ifadesini kullandı. Cardano’nun araştırma ve geliştirmesinden sorumlu kuruluş olan Input-Output Global’in (IOG) CEO‘su ve kurucusu Charles Hoskinson tarafından yapılan yeni bir Twitter gönderisi, Cardano patronunun Twitter’ı merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu haline getirmek için Elon Musk ile birlikte çalışıyor olabileceğini ima ediyor
. ”Cryptnlyz” isimli bir Twitter kullanıcısı, Cardano patronunun Twitter’ın merkezinin bulunduğu Kaliforniya’ya seyahat ettiğini kaydetti. Kullanıcı, Hoskinson’ın California’ya seyahat etmesinin nedeninin, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya şirketini satın almak için onay alan Musk ile olası bir görüşme olabileceğini öne sürdü. Daha fazlaBitcoin haberi için, KriptoArena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk, Twitter’ı Almak İçin Bitcoin, DOGE ve ETH Sattı mı?