Dünyanın En Eski Bankalarından Birinden Kripto Para Atılımı

Abone Ol
Dünyanın En Eski Bankalarından Birinden Kripto Para Atılımı
Emre Boran
 • 10 Aralık 2020
 • Yazar:

  Geleneksel finans dünyasından giderek daha fazla sayıda finans kuruluşu veya bankacılık kurumu zamanın geçmesiyle dijital para birimleriyle temasa geçiyor. Geleneksel finans dünyası ile kripto para birimi dünyası arasındaki boşluk yavaş yavaş kapatılıyor. Bir başka büyük banka, itibari para birimi ‘euro'ya sabitlenmiş bir stablecoin ihraç ettiğini duyurdu. Bu euro sabit para birimi, 1754 yılında kurulan bir Avrupa bankası tarafından tanıtıldı.

  Stellar blok zincirine dayalı, Euro'ya sabitlenmiş bir stabilcoin

  Stellar tarafından yapılan bir basın açıklamasında bildirildiği üzere, dünyanın en eski Avrupa merkezli bankalarından biri olarak kabul edilen Bankhaus von der Heydt, Stellar blok zincirine dayalı Euro'ya sabitlenmiş bir stabilcoin yayınladı. EURB olarak adlandırılan banka, bu Euro stablecoin'i, Almanya'nın Berlin kentinde bulunan tokenizasyon ve kripto para saklama teknolojisi sağlayan Bitbond ile işbirliği içinde çıkardı.

  Banka, Temmuz ayında Euro itibari para birimi ile desteklenen bir kripto para birimi çıkarma planını açıkladı. O sırada, tokenleştirme stratejisini de açıkladı. Şimdi, planına göre hareket etti ve Euro destekli bir stabilcoin yayınladı. Stellar’ın duyurusuna göre, bu stabilcoin, türünün Avrupa kripto para birimi pazarında tanıtılan ilk ve bir bankacılık kurumu tarafından Stellar blok zincirinde piyasaya sürülen ilk. Dahası, Bankhaus von der Heydt, doğrudan Stellar blok zincirinde fiat para birimi destekli bir stabilcoin başlatan ilk banka oldu.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bankhaus von der heydt ile ilgili her şey

  Dünyanın En Eski Bankalarından Birinden Kripto Para Atılımı

  Dünyanın En Eski Bankalarından Birinden Kripto Para Atılımı

  Geleneksel finans dünyasından giderek daha fazla sayıda finans kuruluşu veya bankacılık kurumu zamanın geçmesiyle dijital para birimleriyle temasa geçiyor. Geleneksel finans dünyası ile kri...

  • 10 Aralık 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.