Dogecoin Balina İstilasında! Trend Tersine mi Dönüyor?

1.999

CoinMarketCap verilerine göre popüler memecoin Dogecoin (DOGE) fiyatı geçtiğimiz 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 9.43 artış yaşadı. Ünlü CEO Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma ve kuş logosunu Dogecoin logosu ile değiştirme fikri hakkında yorum yapmasıyla beraber bu durum DOGE’nin yükseliş yaşamasına da sebep oldu. Detaylar ise şu şekilde…

Dogecoin, düşüş trendini tersine çevirme yolunda ilerliyor olabilir!

Dogecoin hakkında daha önce de söylemleri bulunan ünlü CEO, geçtiğimiz gün Twitter’ı satın alma ve ünlü platformun logosunu “Dogecoin” logosuyla değiştirme fikri hakkında yorum yapması ve bunun “kötü” olacağını iddia etmesiyle DOGE fiyatı yükseliş yaşadı.

 

Daha öncesinde de altcoin DOGE, popüler bir kripto para ATM operatörü olan Bitcoin of America’nın Dogecoin’i mevcut kripto paralar listesine eklemesinden hemen sonra geçen hafta çift haneli bir fiyat artışı yaşadı. Ayrıca bir ticaret uygulaması olan Voyager, Dogecoin’i listelemeye başladı. Geçtiğimiz hafta 14 Mart’ta 0,11 dolar seviyelerinden başlayan bir toparlanmanın ardından Dogecoin, geçtiğimiz yıl Mayıs ayından bu yana yaşadığı düşüş trendini tersine çevirme yolunda olabilir.

Analistlere göre DOGE balina işlemleri ne anlam ifade ediyor?

Ünlü platform IntoTheBlock verilerine göre, Dogecoin balinaları, büyük işlemlerde yüzde 133’lük bir artış gösterdi. Analistlere göre büyük işlem artışları, genel olarak kurumsal yatırımcıların veya alım satım yapan balinaların artan etkinliğiyle alakalıdır. IntoTheBlock platformuna göre bu işlemler 100 bin dolar seviyesini aşıyor.

Analistlere göre Dogecoin’in dört saatlik grafiği, temel engelleri aştığı için istikrarlı bir tırmanış gösterebilir ve bir boğa işareti, boğaların konsolidasyonda duraklaması nedeniyle yükselişin gerçekleşeceği anlamına gelebilir. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını bildirdiğimiz popüler memecoin DOGE, anlık olarak 0,150666 dolar seviyesinden el değiştiriyor.

Ayrıca DogeWhaleAlert tarafından yayınlanan verilere göre, hisse senetleri ve kripto para birimleri için popüler bir yatırım uygulaması olan Robinhood, müşterileri adına Dogecoin’de yaklaşık 6 milyar dolar tutuyor. Robinhood tarafından dolar olarak tutulan popüler memecoin’in tam miktarı ise 5.823.039.490 ABD doları olarak karşımıza çıkıyor. Bu rakam tüm arzın yüzde 31,53’üne denk geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku