featured

DOGE-SHIB Düellosuna Yeni Şövalye Katıldı: İşte O Altcoin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası bir süredir durgunluğunu sürdürürken bir başka meme altcoin projesi olan Dogelon Mars (ELON), son birkaç gündür oldukça dikkat çekiyor. Analistlere göre, son 48 saat içinde çok çekici bir varlık haline gelen kripto para birimine yatırım yapmak akıllıca olmayabilir.

Dogelon Mars son 2 günde büyük bir ralli gerçekleştirdi

Bir başka meme altcoin projesi olan Dogelon Mars dün yüzde 116 yükseldi ve sadece son 7 günde yüzde 345,14 artış kaydetti. Üstelik hafta içindeki bu yükselişin bir sonucu olarak çok sayıda rekor kıran gelişme yaşandı. İlk olarak, son 7 günde 48 trilyondan fazla ELON token’ı yatırımcılar tarafından satın alındı. Çünkü bazıları kripto parayı kâr elde ederek satma umuduyla yükselişe geçti. İkincisi, bazıları satın alırken bazıları da ELON’larını sattı. Uzun vadeli sahipler kar elde ettiler ve bu süreçte sadece 4 günde 10.900 trilyon gün tükettiler.

Doğal olarak, altcoin projesindeki hacim artışa geçti. İşlem hacimleri, ortalama 1-2 trilyon ELON’dan tek bir günde 100 trilyon ELON’a ulaştı. İşlem sayıları arttıkça ELON’daki işlem sayısı da arttı ve sonuç olarak hızı iki katına çıktı. Daha eski yatırımcılar için bu, aylardır en olumlu gelişme olarak nitelendiriliyor. Beş ayın ardından Dogelon’un piyasa değeri ilk kez pozitife döndü. Yükseliş o kadar yüksekti ki aktif, yeni ve toplam adreslerin tümü sadece 48 saat içinde 4 kat arttı.

Altcoin projesindeki yükselişe katkıda bulunan olası faktörler

Dogelon Mars bir memecoin olduğu için bu yükselişin belirli bir nedenini belirlemek zor olsa da bu büyük gelişmelerin token üzerinde büyük bir etkisi olduğu varsayılabilecek gelişmeler son 3 gün içinde gerçekleşti. Bu gelişmelerden ilki, Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, Polygon’un yakında Dogelon Mars’ı listeleyeceğini duyurması olarak görülüyor. Ayrıca, Crypto.com dün altcoin projesini uygulamasında listeledi. QuickSwap DEX ise LP madenciliği için ELON’u ekledi.

Altcoin’in yükselişini sağlayan bir başka gelişme de Poloniex Exchange’in, hangi token için bir ticaret kampanyası düzenlemeleri gerektiğini öğrenmek için bir anket yapması olarak görülüyor. Anketin sonucunda ELON SHIB’i yenerek öne çıkıyor. Son olarak, sadece 48 saat içinde Dogelon Mars’ın piyasa değeri yüzde 219 artarak 400 milyon dolardan 1,2 milyar dolara yükseldi ve 1 milyar doları geçti. Ancak analistlere göre, bu gelişmeleri yatırım için pozitif işaretler olarak anlamamak gerekiyor. Çünkü altcoin tüm arzın yüzde 63’ünü işgal eden balinalar tarafından hala bir muamma ve varlığı balina satışına karşı savunmasız hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE-SHIB Düellosuna Yeni Şövalye Katıldı: İşte O Altcoin!