Ünlü CEO Uyardı: Daha Fazla Borsa ve Altcoin İflas Edecek!

25

Yaşanan krizler ve yaygın bir piyasa düzeltmesiyle birlikte, birkaç altcoin projesi çöktü. Kripto para firmalarının arasında iflas bayrağını çekenler ve zor durumda olduğunu açıklayanlar var. Böyle bir ortamda, kripto endüstrisinin önde gelenleri, durumun gelecekte daha da kötüleşebileceği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Dikkat: Altcoin projeleri ve kripto sektörünün büyük kısmı çökecek

Özellikle, yazılım şirketi Palantir’in kurucusu ve risk kapitalisti Joe Lonsdale, 4 Aralık’ta yayınlanan bir röportajında, çoğu kripto para şirketinin muhtemelen ponzi şeması tarzı bir iflasta çökeceğini öne sürdü. Bununla birlikte, Lonsdale, altcoin projelerinin ayakta kalmaya çalıştığını ve merkezi varlıkların bu süreçten daha çok etkileneceğini belirtti.

Genel olarak, kripto para ekosistemindeki çoğu şeyin çökeceğini düşünüyorum. <… > Çeşitli kripto borç verenler, kripto para birimleri ve ekosistemin diğer kısımları bir Ponzi şemasıydı ve hiçbir anlam ifade etmiyordu. Düzenlenmemiş şeylere sahip olduğunuz herhangi bir durumda beklediğiniz şey budur.

altcoin

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX’in çöküşü, kripto para piyasalarını derinden sarstı ve sektörün sürdürülebilirliğinin sorgulanmasına neden oldu. Yaşanan belirsizliğe rağmen, Lonsdale, kripto para birimi teknolojisinin, finansal özgürlüğü teşvik etme karşılığında sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak gibi gelecekte daha fazla kullanım durumuna sahip olduğunu savundu ve şunları söyledi:

Daha fazla merkeziyetsiz güce sahip olmak ve Bitcoin gibi bir şeyin var olması mantıklı. <… > İnsanların Rusya’dan, Venezüella’dan, Çin’den para kazanmalarına yardımcı oldu. <… > Kripto para birimleri, finansal sistem için gerçekten kötü davranan hükümetlerden daha fazla özgürlük sağlıyor.

Kripto para ekosistemi ponzi projelerle dolu

FTX’in çöküşünden bu yana, merkezi kripto şirketlerinin yönetimi konusunda soruların ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. Özellikle, ana çekişme alanı finansal kayıtların açıklanması etrafında toplanmaktadır. Ek olarak, bazı şirketler piyasanın 2021’de boğa koşusu kaydetmesinin ardından iflas başvurusunda bulundu. Bununla birlikte, Lonsdale’e göre, kripto alanı esas olarak “ucuz para tarafından yönlendirilen ve bu Ponzi şemalarının birçoğu tarafından yönetilen spekülatif bir balon” içindeydi.

Analistler Yükselecek ve Düşecek 4 Altcoin Açıkladı!

Hazırlanan bir rapor, eski Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) icra yetkilisi John Reed’in, USDT stablecoin sağlayıcısı Tether’in şeffaflık eksikliği olarak adlandırdığı şey üzerinde bir Ponzi şeması yürütebileceğini öne sürdü. Aynı zamanda, Reed daha önce FTX’in yönetimiyle ilgili eleştirilerini dile getirmişti. Çünkü fon sağlayıcı Sam Bankman-Fried, müşteri fonlarını yönettiği için iflas etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku