CoinShares Raporu: Kurumsal Yatırım 3 Altcoin Projesine Yöneldi!

126
Uzmanlara göre kripto piyasası, boğa koşusunun ikinci ayağına hazırlanıyor. Geçen hafta, ProShares ve Valkyrie Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesi fiyata ivme kazandırdı. Bu gelişmeler aynı zamanda, haftalık olarak rekor düzeyde yüksek girişleri tetikledi. Kurumsal yatırım hen Bitcoin hem de önde gelen altcoin projeleri için artmaya devam diyor.

 

Kurumsal yatırımda Bitcoin lider durumada

CoinShares, kripto para piyasasına yönelik girişlerin rekor kırdığını ve en yüksek rakam olan 1,47 milyar dolara ulaştığını belirten bir rapor yayınladı. Aynı zamanda, yönetim altındaki toplam varlıklar 79.2 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Coinshares raporunda şu ifadelere yer verildi:
Kripto para piyasasına yönelik rekor girişler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF’sini onaylamasının ve bunun sonucunda toplam 1.24 milyar dolar girişli iki Bitcoin ETF’sinin listelenmesine izin vermesinin doğrudan bir sonucu

 

 Sene başından beri piyasaya giren fon miktarı, 8 milyar dolara ulaştı. Böylece, 2020’de elde edilen 6,7 milyar dolarlık giriş rekorunu çoktan aştı. Coinhares raporuna göre, Bitcoin, 1,45 milyar dolarlık rekor girişle yüzde 99’luk dev bir paya hakim oldu. Diğer. Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle, dünyanın en büyük kripto para birimi her yerde manşetleri kapıyor. Geçen hafta, BTC düzeltme yaşamadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67 bin dolara ulaştı. Basın zamanı itibariyle Bitcoin, 1,18 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile 60.986 dolardan işlem görüyor. Altcoin projeleri de ivme kazandı.

 Altcoin projeleri: Cardano, Solana ve Binance Coin

Bitcoin’in yanı sıra, kurumsal yatırım altcoin piyasasına da akmaya devam etti. Cardano, Binance Coin ve Ethereum katili Solana, son zamanlarda yatırımcılar için en iyi seçim oldu. 25 Ekim Pazartesi günü, Solana  fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 218 dolara ulaştı ve piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi oldu. Sadece son iki ayda Solana, fiyatın yüzde 400 hızla artmasıyla büyük bir popülerlik kazandı. Ayrıca, projenin Ethereum’a güçlü bir rakip olarak ortaya çıkmasıyla Solana’daki DeFi etkinliği de önemli ölçüde arttı. Solana’daki tüm birleşik DeFi varlıkları için toplam kilitli değer (TVL) 13.6 milyar dolardır.

 

Geçen hafta, Solana’daki girişler toplamda 8.1 milyon doları buldu. Öte yandan, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) net çıkışlara tanık oldu. Art arda üçüncü hafta, Ethereum 1.4 milyon dolarlık net çıkışa tanık oldu. CoinShares, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi civarında seyrederken, Ethereum’un şu anda küçük bir kâr rezervasyonu yaptığını belirtiyor. Ekim ayının bu ayında, Ethereum Bitcoin rallisini takip etti ve şu ana kadar yüzde 40 arttı. Altcoin piyasası, bu yıl kripto piyasası rallisinde çok önemli bir rol oynadı. Bitcoin 2021’in geri kalanında yükselmeye devam ederse, altcoinler de onu takip edecek.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku