CNBC’den Korkutan Bitcoin Anketi: Karamsarlık Büyüyor!

48

CNBC’nin üç aylık anketine katılan kurumsal varlık yöneticilerinin yüzde 44’ü, bu yılın sonunda Bitcoin (BTC)’in 30 bin doların altına düşeceğine inanıyor. Yakın zamanda CNBC tarafından, kurumsal portföy yöneticilerinin ve hisse senedi stratejistlerinin Bitcoin fiyatının bu yılın sonuna kadar nereye varabileceği hakkında ne düşündüklerini araştırmak üzere CNBC Üç Aylık Anketi hazırlandı.

Sorkin, BTC uzun vadede 30 bin doların üzerine çıkar

CNBC Üç Aylık Anketi, düşüş eğilimi gösteren Bitcoin duyarlılığını ortaya koyuyor. CNBC sunucusu Andrew Ross Sorkin’e göre, kurumsal portföy yöneticilerinin yüzde 44’ü amiral gemisi kripto para biriminin 2021’in geri kalanında sabit kalacağını ve yıl sonuna doğru bu seviyenin altına düşeceğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 25’i, Bitcoin (BTC)’in 2021 bittiği zaman 40 bin dolara ulaşacağına inanıyor. Yapılan anketin sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 25’i 50 bin dolar için oy kullandı ve sadece yüzde 6’sı 60 bin doları seçti. Ünlü yazar Sorkin, BTC’nin yıl sonuna kadar 30 bin dolar seviyesinin altında işlem göreceğine inanıyor, ancak uzun vadede 30 bin doların üzerinde olacağına bahse giriyor.

2021’in ilk yarısındaki Bitcoin hız treni

Bu yılın nisan ayında, dünyanın en büyük kripto para birimi, Fed Rezervinin (ve diğer merkez bankalarının) parasal teşviki ve Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ettiğine ilişkin tweet’leriyle yaklaşık 65 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak kısa süre sonra yine Elon Musk, kripto madenciliği şirketlerinin bıraktığı büyük karbon ayak izi nedeniyle Tesla’nın artık Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeyeceğini duyurduğunda BTC fiyatı düşmeye başladı. Bu, fosil yakıtlara dayalı enerjiye karşı küresel bir kampanyayı ateşledi ve Çin, kripto madenciliğini yasaklamaya başladığında bu alanda lider oldu ve madencilik şirketlerinin Kanada ve Kazakistan gibi daha dost ülkelere taşınmasına neden oldu. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin madencileri tarafından kullanılan enerjinin yüzde 50’sinin yenilenebilir kaynaklardan üretilmesi durumunda elektrikli arabaları için Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye devam edeceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku