Çin ErnieBot'u Duyurdu: Yapay Zeka Coinleri Patladı!
Çin ErnieBot'u Duyurdu: Yapay Zeka Coinleri Patladı!

Çin ErnieBot’u Duyurdu: Yapay Zeka Coinleri Patladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çinli teknoloji firması Baidu, Salı günü yaptığı duyurularla beraber günden güne ilerleyen yapay zeka dünyasına yeni bir atılımla geliyor. Firma, ChatGPT benzeri sohbet robotunun testlerinin tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı. “Ernie Bot” olarak isimlendirilen robotun testleri, Mart 2023 tarihinde sona erecek. Dev teknoloji firmalarının yapay zeka trendine yönelmesiyle beraber bu yapay zeka coinleri yükselişe geçti! İşte detaylar…

Çinli firma duyurdu! ErnieBot geliyor

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere son zamanların trendi yapay zeka projeleri olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft CEO’su Bill Gates’in ChatGPT yapımcısı OpenAI şirketine milyarlarca dolar yatırım yapmasıyla beraber atağa geçen Google ve bu şirket trendi bir adım öne götürüyor. 7 Şubat’ta Çin haber sitesi Baijiahao’dan alınan bir habere göre , Baidu’nun ChatGPT’ye benzeyen dahili sohbet robotu Çince’de “Wénxīn Yī Yán” olarak adlandırılan “Ernie Bot”un, dahili testlerinin Mart 2023 tarihinde tamamlanması bekleniyor. 

Bu Yapay Zeka Coinleri Adeta Tahtadan Uçtu!

 

Raporlara göre Baidu, ChatBot hizmetini Mart ayında sağlayacak. Bununla beraber firma, hizmeti bağımsız bir uygulama olarak erişilebilir hale getireceğini aktardı. Öte yandan Firma tarafından aktarılan verilere göre bu yapay zeka robotu Ernie Bot’un, yakın zamanda dil işleme, görüntü, dil üretimi ve metin okuma gibi görevleri yapabilecek şekilde geliştirildiği bildiriliyor.

Bununla beraber, Baidu’nun Hong Kong hisse fiyatı, bu makalenin yayınlandığı tarihte yüzde 15’lik bir artışla istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Yapay zeka projeleri büyük ilgi topladı!

Daha önce aktardığımız üzere ChatGPT ile beraber yükselişe geçen yapay zeka dünyasına olan yatırımlar günden güne arttıkça, yatırımcıların ilgisi de yapay zekaya doğru kayıyor. Microsoft kurucusu Bill Gates’in OpenAI şirketine milyarlarca dolarlık yatırım yapmasıyla beraber yapay zeka dünyasına artan yatırımlar sonucu Google, ilk adımı atarak yeni yapay zeka projesi “BARD”ı duyurdu. Aktarılan verilere göre Google Bard robotu verilen basit komutlara karşılık detaylı cevaplar hazırlayacak. Cevapların kaliteli ve güvenli olması için çıta yüksek tutulurken gerçek Dünya verilerini analiz edeceği belirtiliyor. Birçok uzman ise bu projenin ChatGPT’nin baş rakibi olacağını aktarıyor.

Bu Yapay Zeka Coin, Tek Haberle Fiyatını Fırlattı!

Yapay zeka coinleri yükselişe geçiyor!

Dünya genelinde yapay zeka teknolojisinin günden güne ilerlemesi ve büyümesiyle beraber artan benimsenme oranları, yapay zeka coinleri için bir fırsat oldu. Son 24 saat içerisinde en çok yükseliş yaşayan yapay zeka coinleri şu şekilde:

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çin ErnieBot’u Duyurdu: Yapay Zeka Coinleri Patladı!