featured

Chainlink (LINK) Kurucusundan, Bitcoin Spot ETF’leri ve Kripto Piyasasında “Boğa Dönemi” Hakkında Yorumlar!

Popüler altcoin Chainlink'in (LINK) kurucusu Sergey Nazarov, Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink (LINK) kurucusu Sergey Nazarov, son röportajında Bloomberg TV’ye verdiği demeçlerde, spot Bitcoin ETF’lerinin kripto para sektörü için bir “dönüm noktası” olduğunu vurguladı. Bu gelişmenin, kripto piyasasına önemli bir sermaye akışının başlangıcı olarak nitelendirilebileceğini belirtti.

Nazarov’a göre, bu dönemde piyasayı yönlendiren etken, dünya çapında kurumsal yatırımcıların oluşturduğu “net yeni alıcılar” oldu. Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sunulmasının ardından, bu kurumsal yatırımcılar dijital varlıklara erişmek için farklı yollar araştırmaya başladılar.

“Tarihsel olarak, net yeni alıcılar piyasa döngülerini yönlendiriyor ve bu döngüde, küresel finans sisteminden gelen çok büyük bir net yeni alıcı grubu var” diyen Nazarov, Bitcoin ETF’lerinin ortaya çıkmasını küresel finans sisteminin kripto para ve Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlayan bir ilk adım olarak değerlendirdi. Bu yapılar, kurumlar için rahat, normal ve risk açısından yönetilebilir bir yapı sunmaktadır.

Nazarov’a göre, Bitcoin ETF’lerinin yanı sıra diğer kripto para ETF’lerine de önemli bir sermaye akışı olabileceği öngörülmektedir. Bu durum, muhafazakar tahminlerin bile kripto para piyasasına önemli bir değer katabileceğini göstermektedir.

Bitcoin ETF’lerinin yasal olarak onaylanmasıyla birlikte, kurumların dijital varlık sınıfına daha rahat bir şekilde yatırım yapabilecekleri bir ortamın oluştuğunu belirten Nazarov, bu durumun dünya çapındaki en büyük varlık yöneticileri için bir rahatlama sağladığını dile getirdi.

Sergey Nazarov, bu sürecin, kripto para piyasasına erişimin kapılarını açan önemli bir adım olduğunu ve piyasanın büyüklüğünün hala tam olarak anlaşılamadığını vurgulayarak, Bitcoin ETF’lerinin kripto paraya erişim sağlayan büyük bir pazarın kapılarını araladığını ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Chainlink (LINK) Kurucusundan, Bitcoin Spot ETF’leri ve Kripto Piyasasında “Boğa Dönemi” Hakkında Yorumlar!