Cardano ve Diğer Altcoin’ler Çöküyor! İşte Nedeni

46

Kripto para piyasasında düşüş hareketliliği devam ediyor. Cardano ekosisteminin yerel altcoin’i ADA ve diğer altcoin projelerinin küresel makroekonomik durumun zayıf kalmasından dolayı çöküyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatları 19 bin dolar fiyat aralığında kalmaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 0.35 oranında gerileme yaşadı ve şu anda 19.202 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Cardano ve genel kripto para piyasasında gerilemeler devam ediyor

Bununla birlikte, altcoin piyasasında da düşüş hissinden dolayı kayıpların yatırımcıları zorladığı aktarılıyor. Lider altcoin Ethereum son 24 saatte yüzde 2’ye yakın düştü ve 1.293 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor. Ripple ekosisteminin yerel altcoin’i XRP, geçtiğimiz haftalarda yükseliş hareketliliğindeydi. XRP, son 24 saat içerisinde yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti. Önceki 24 saatte yüzde 1,5 oranında düştü ve şuanda 0,4422 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Cardano da son 24 saat içerisinde kripto para piyasası içinde kaybedenlerden biri oldu. Cardano’nun altcoin projesi ADA, son 24 saat içerisinde yüzde 2.8 oranında düştü ve hala düşüş eğilimi gösteriyor. ADA fiyatı ise şu anda 0,4225 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Cardano (ADA) fiyatı geçtiğimiz son 14 gün içerisinde yüzde 5.8 oranında düşüş yaşadı.  Son 1 yıl içerisindeki düşüşü ise 81.2 olarak belirtiliyor.

Kripto para piyasası neden çöküşte?

Küresel makroekonomik durumda yaşanan gerilemeler kripto para piyasası üzerinde baskı oluşturuyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Federal Rezerv (FED) enflasyon seviyelerini frenlemek adına şahin bir duruş sergileme konusunda kararlı olduğu yeniden gösterdi. Ağustos ayı Kişisel Tüketim Harcamaları ABD’de enflasyon seviyelerinde ivmelenme gösterdi. Gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan çekirdek PCE yüzde 0,6 oranında arttı. PCE, ABD’deki enflasyon seviyeleri için en önemli göstergelerden biri olarak alınmaktadır. Uzmanlara göre, Federal Rezerv’in bunu Tüketici Fiyat Endeksi’ne tercih ettiğine inanıyor. Son TÜFE, FED’in enflasyon seviyelerini frenleyemediğinin de bir kanıtı olarak kabul edildi.

Petrol fiyatları da küresel ekonomiye baskı uyguluyor. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü fiyatları yükseltmek adına üretimi kısma kararı aldı. Bunun sonucunda petrol fiyatlarının fırladığı bildirildi. Böyle devam etmesi durumunda enflasyon yükselmeye devam edecek. Federal Rezerv, faiz oranlarıyla ilgili bir sonraki kararını Kasım ayında verecek. Ancak, Federal Rezerv yetkililerinin konuşması kripto para piyasalarını doğrudan etkileyebileceği belirtiliyor. Benzer şekilde, kilit veri noktaları da küresel ekonomide rahatsızlık yaratabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku