Cardano Rallisi 2022 Boyunca Sürecek mi?

1.848

Blockchain ağı Cardano kripto alanında övgüler kazanmaya devam ederken, yeni yıl ADA için güzel bir başlangıç ile devam ediyor. Cardano (ADA)’nın benimsenmesinde en son görülen artışın, ağ hakkındaki duygularını paylaşmaya devam eden destekçilerinden kaynaklandığı görülüyor.

Hoskinson: Daha henüz ocak ayındayız, gelişmeler yıl içinde devam edecek

Açıkçası, ADA son zamanlarda işlem hacimlerinde önemli bir artış gördü ve bu da ağı aynı dönemde en aktif ikinci Blockchain ağı haline getirdi. Piyasa uzmanları, ağın kripto para ve Blockchain endüstrisindeki artan etkisini doğruluyor. Hoskinson, ADA topluluğuna hitaben yaptığı konuşmada, Cardano ağının daha yeni başladığını ve çığır açan gelişmelerin yıl içinde yaşanmaya devam edeceğini belirtiyor.

Üst düzey Cardano yöneticisi tarafından yapılan bu konuşmada, ağın 2022 yılında1,3 milyardan fazla insanın kripto para kullanımını teşvik etmek için, Afrika Kııtas’ında bir DeFi kredi hizmetinin piyasaya sürülmesi gibi devasa gelişmeler planladığına dair net bir bilgilendirmede bulunuldu. Birincisi, Cardano hala geliştiricileri platformuna çekmeye devam ediyor ve DeFi’yi rahatça yerleştirmek için planlanan iyileştirmelerin ağa daha fazla protokol ve geliştiricinin katılmasıyla sonuçlanması muhtemel görünüyor.

Artan ağ gücü ile Cardano kazanmaya devam ediyor

ADA ağının işlem hacimlerindeki mevcut artışın belki de ana nedenlerinden biri, Ethereum gibi benzerlerine göre işlem ücretlerinin çok düşük olmasıdır. Bu durum, ağın görünür gücü ile destekleniyor. Kriptoarena.com olarak yakın zamanda bildirdiğimiz üzere, Cardano ağı 1.500 günden fazla çalışmayı ve herhangi bir kesinti olmaksızın 20 milyonun üzerinde işlemi gerçekleştirmeyi başardı. Aynı süre içinde birden çok kez sıkıntılar yaşayan diğer Blockchain ağları için ise aynı şeyi söyleyemiyoruz. Daha da ilginç olan gerçek şu ki, Cardano ağı söz konusu süre boyunca birden fazla güncelleme tamamladı.

ADAUSD Grafiği - Kaynak: TradingView
ADAUSD Grafiği – Kaynak: TradingView

ADA’nın mevcut piyasa sıralamasına bakıldığında, ADA fanatiklerinin ve Charles Hoskinson’ın neden bu yılın Cardano için harika bir yıl olacağına inandığını tahmin etmek hiç de zor değil. ADA son 7 günde yüzde 20’nin üzerinde arttış yaşadı. Şu anda ADA, 1,4 dolar fiyatı ve 48 milyar dolar piyasa değeri ile piyasa değerine göre yapılan sıralamada 5. sırada yer alıyor. Son 24 saatte 4 milyar doları aşan düzeyde işlem hacmi gerçekleşti. Bu eğilim devam ederse, Cardano topluluğu bu yıl büyük yükselişler bekleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku