Cardano için Yarın Büyük Gün: 50 Ülkede Nefesler Tutuldu!

2.786

25-26 Eylül tarihlerinde düzenlenen ve merakla beklenen 2021 Cardano Zirvesi, ADA Blockchain’inin geliştirilmesi ve tanıtımının arkasındaki kuruluşlar tarafından şimdiye kadar düzenlenen en büyük ve en heyecan verici etkinlik olarak nitelendiriliyor. Zirve, Afrika, Avrupa ve ABD’deki çeşitli şehirlerde eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek ve ABD Topluluğu liderliğindeki etkinlikler de altı kıtada ve 50’den fazla ülkede gerçekleşecek.

Zirvenin amacı, Cardano Blockchain’indeki gelişmeleri tanıtmak

Zirve sırasında ADA katılımcıları, “sektörü tanımlayan duyurular” yapmayı ve aynı zamanda en son akıllı sözleşme yeteneklerini başlattığı yılın bir özetini sunmayı planlıyor. Bu da merkezi olmayan uygulamaların artık Blockchain üzerine inşa edilebileceği anlamına geliyor. Ayrıca Cardano (ADA)’daki en son gelişmeler, sürdürülebilirlik, regülasyonlar, Blockchain teknolojisinin benimsenmesi gibi konularda tartışmalara katılacak kayda değer siyasi şahsiyetler, teknoloji şahsiyetleri, bilim insanları, Blockchain alanında çalışan akademisyenler ve iş liderlerine yer verilecek.

Özellikle, Cardano’nun yatırım kolu olan EMURGO, “işletmeler ve hükümetler için yaratıcı Blockchain uygulamaları” üzerine açıklamalara yer veriyor. Cardano’nun uzun vadeli gelişimine katılmaktan sorumlu kâr amacı gütmeyen Cardano Vakfı, “Cardano’nun dünyanın en az gelişmiş bölgelerine sosyal ve finansal hizmetler sağlamaya yönelik yörüngesine” odaklanacak. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson için zirve, altı yıllık “yoğun geliştirme ve hakemli akademik araştırma” çalışmalarının dünyanın geri kalanına nasıl ulaştığını gösterme şansı sunuyor.

Zirvede ayrıca Cardano’daki Hydra güncellemesi de tanıtılacak

Cardano kurucusu Hoskinson ile benzer bir duyguyu paylaşan EMURGO CEO’su Ken Kodama, etkinliğin özellikle bu yıl Blockchain’in merkezi olmayan uygulama yeteneklerinde öncü olduğunu gördüğü için özel bir durum olduğunu düşünüyor. Kodama dün resmi bir basın açıklamasında konuya ilişkin şu açıklamayı yapıyor:

Cardano, giderek artan küresel bir kullanıcı tabanı için merkezi olmayan finans, yeni nesil NFT’ler ve diğer merkezi olmayan hizmetler sunuyor. Cardano’nun temel kuruluşlarından biri olarak, bu hizmetlerin geliştirilmesini Yoroi Cüzdanı ve temel iş alanlarımız aracılığıyla destekleme planlarımıza ilişkin daha fazla ayrıntıyı paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Zirvenin, katılımcılarının dört gözle bekleyecekleri bir diğer yönü ise, Cardano (ADA)’nun katman 2 ölçeklendirme çözümü Hydra’nın geliştirilmesiyle ilgili resmi duyuru ve tartışmalar olacak. IOHK, Hydra’nın konuşlandırılmasının ağın ulaşmayı hedeflediği bir sonraki kilometre taşı olduğunu zaten duyurdu. Charles Hoskinson’a göre, Hydra zaten Alonzo hard fork’unda geliştirme aşamasında. Güvenli yerleşim katmanı olarak ana zincir defterini kullanırken bir dizi kullanıcı için işlemleri zincir dışı işleyerek depolama gereksinimlerini büyük ölçüde azaltırken, düşük veya sıfır maliyete maruz kalırken ağın verimi en üst düzeye çıkarmasına ve gecikmeyi en aza indirmesine yardımcı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku