Cardano CEO’sundan Kritik DOGE ve SHIB Yorumu: Gerçekçi Değil

296

Piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi olan Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, memecoin’ler hakkında önemli yorumlarda bulunuyor. Hoskinson, memecoin’lerin kullanıcı faydasından yoksun olmasına rağmen milyarlarca dolarlık piyasa değerine ulaştığını söylüyor.

Cardano CEO’su, DOGE ve SHIB’in kullanım faydası olmadığını belirtiyor

Popüler altcoin Cardano’nun geliştirilmesinden sorumlu Blockchain teknoloji firması Input Output Hong Kong (IOHK)’un CEO’su Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde paylaştığı YouTube videosunda 291 bin abonesine kripto projelerinin misyon ve vizyonlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Cardano CEO’su Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) gibi altcoin’lerin teknik olarak on milyarlarca dolar değer biriktirdiklerini, ancak arkalarında bir sosyal ağ olduğu gerçeği dışında gerçek bir kullanıcı faydası bulunmadığını ifade ediyor.

Hoskinson ayrıca bu gibi altcoin’lerin taraftarlarının, bu sosyal ağların kendilerinin değeri temsil ettiğini ve bu nedenle ihtiyacınız olan tek şeyin bu olduğunu iddia edeceklerini belirtiyor. Kendisini eski kafalı olarak nitelendiren Cardano CEO’su kendisi gibi insanların gerçek temellere, gerçek işlemlere, gerçek ticarete, kullanıcı faydası potansiyeline ve bunların nasıl yürütüleceğine dair bir görüşe sahip olmak gerektiğini ekliyor.

Charles Hoskinson, memecoin’lerin gerçek dışı beklentiler yarattığını söylüyor

Cardano (ADA) kurucusu, bazı kripto varlıklarının son derece yüksek getirilerinin sektörde gerçekçi olmayan beklentilerle sonuçlandığını ifade ediyor. Kriptoarena.com olarak görüşlerine yer verdiğimiz Hoskinson, her yıl, ekonomik koşullar ne olursa olsun, dünya çapında kripto para birimiyle ilgili binlerce projenin başlatıldığını ortaya koyuyor. Ünlü CEO, konuya ilişkin olarak ayrıca şu ifadeleri kullanıyor:

Ayrıca yatırımımızın iadesine dair beklentilerimiz hakkında bir çarpıtma yarattı. Ve birçok düzenleyici kurum insanları bu konuda uyardı. Ancak bunun her yıl 100 kat artmasını beklemek gerçekçi değildir. Sadece olamaz. Matematik bu şekilde çalışmıyor.

Hoskinson’a göre, gerçekçi olmayan beklentiler kripto endüstrisinde sabırsızlığa neden oldu. Ancak Cardano CEO’suna göre kısmi getirilerin bir sonucu olarak, insanlar işlerin ne kadar sürmesi gerektiği ve değerin nereden geldiği konusunda çok sağlıksız görüşler geliştirdiler. Ayrıca Hoskinson birçok insanın piyasaya hızlı giriş, hızlı çıkış şeklindeki yatırım şeklini oldukça sert bir şekilde eleştiriyor. Öte yandan ADA yazım sırasında haftalık yüzde 7,29’luk düşüşüne rağmen son 24 saat içinde yüzde 2,26 oranında artarak 1,91 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku