Cardano CEO’su Heyecan Yarattı: ”Buzdağının Görünen Kısmı”

157
Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, ekossitemde kilitlenen toplam değerin (TVL) Haziran ayında artacağını söyledi.

 

Hoskinson: Daha fazla DEX geliyor! TVL ve ADA fiyatı, artacak!

Cardano (ADA)’daki kilitli toplam değerinin (TVL) Ocak 2022’den bu yana 194 katın üzerine çıkmasına rağmen, Charles Hoskinson, büyümeyi buzdağının görünen kısmı olarak nitelendirdi. Hoskinson’a göre, Cardano’daki TVL, Cardano tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) aktivasyonunu artıracak bir güncelleme olan Vasil hardfork’un piyasaya sürülmesinden sonraki aylarda önemli ölçüde bir büyüme yaşayacak. Yaklaşan hard fork ve bunun merkeziyetsiz uygulamalar için önemi hakkında konuşan Hoskinson, güncellemenin  bu yıl Haziran ayında hayata geçmesini beklediğini söyledi. Hoskinson‘a göre, mevcut TVL değeri katlanarak büyüyecek.

DeiLlama’daki verilere göre, Cardano’nun TVL’si şu anda 187.59 milyon dolar civarında. Bu rakam, yılın başında 822.261 dolardı.. Verilerin ilginç yanı, hacmin şu anda Cardano’da bulunan altı merkeziyetsiz borsadan (DEX) sadece dördünden elde edilmiş olması. Cardano’da piyasaya sürülen yalnızca altı DEX varken, daha fazla merkeziyetsiz borsa, Cardano’da başlamak için ticaret platformlarını kuruyor.  Hoskinson’un da belirttiği gibi, ağ önümüzdeki aylarda yerel kripto para birimi ADA’nın değerini daha da artırabilecek bir dizi önemli güncelleme yayınlayacak. Bu güvence, son zamanlarda Cardano’nun yaygın bir şekilde benimsenmesini sağladı ve balinalar birikim çılgınlığına öncülük etti. Bu haftanın başlarında, 100 bin ila 1 milyon ADA’ya sahip Cardano balinaları, 24 saatte 16 milyon ADA satın aldı. Coingecko verilerine göre, basın zamanında, bir ADA birimi son 24 saatte %1,8 artışla 0,81 dolar civarında işlem görüyor.

Cardano: balinalar biriktirmeye devam ediyor

Akıllı sözleşme işlevselliğinin desteğine rağmen, Cardano’da yalnızca birkaç tane merkeziyetsiz uygulama var. Bununla birlikte, 20’den fazla DEX’i içeren 60’tan fazla merkeziyetsiz uygulama şu anda geliştirme aşamasında olduğundan ve çok yakında piyasaya sürüleceğinden, dApp’lerin sayısı önümüzdeki aylarda artacak. Analist Mark Brennan’a göre, bu uygulamalar nihayet piyasaya sürüldüğünde, TVL ve ADA fiyatı önümüzdeki günlerde büyük ölçüde artacak. Yıllar içinde Cardano ekibi, saniyede toplam 250 işlemi (TPS) yapmak için bir ağ geliştirdi. Rakamlardan memnun olmayan ekip, bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan Hydra güncellemesiyle başlatılacak olan 1.000.000’a ulaşmak için TPS kapasitesini genişletmeyi planlıyor.
Trader’lar gözlerini Cardano’nun büyümesine dikerken, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar ADA biriktirmeye devam ediyor. Özellikle küçük düzeltmeler sırasında, trader’ların yaygın olarak alım yaptığını gösteren birkaç rapor ortaya çıktı. Benimseme çılgınlığı, yatırımcıların ADA fiyatlarının önümüzdeki haftalarda artacağından hala emin olduklarını gösteriyor. Ethereum ve Solana büyük ağ tıkanıklığı yaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku