Cardano (ADA)’da Kritik Gelişme: Zirveye Ulaştı

145

Cardano (ADA) için neredeyse iki düzine yeni stake havuzu kuruldu ve stake edilen altcoin ADA miktarı yüzde 70’in üzerine çıktı.

Her biri 62 milyon ADA tutan 23 yeni Cardano havuzu başlıyor

@Cardanians_io tarafından yakın zamanda paylaşılan bir tweet’e göre, son 24 saat içinde ağda her biri büyük miktarda ADA tutan 23 yeni ADA stake havuzu kuruluyor. Bunun sayesinde ADA’nın toplam sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Paylaşılan tweet’ler, 23 yeni stake havuzunun her birinin 62 milyon ADA coin depoladığını belirtiyor. Bu nedenle, toplam stake edilen ADA miktarı (toplam kilitli değer, TVL) ile şimdi Cardano’nun dolaşımdaki yerel kripto parasının yüzde 73’ünü aşan 1,5 milyar dolarlık ADA değerine yükseldi.

Paylaşılan bu tweet DeFi’nin mevcut patlaması göz önünde bulundurulunca olumlu bir işaret olarak görülüyor. Bahsedilen havuzlar, kullanıcıların coin’lerini bu havuzlar ile stake etmelerine, yani, proof-of-stake konsensüs algoritmasına uygun olarak aynı coin’de ödül kazanmak için ADA’larını havuza devretmelerine olanak tanıyor.

Peki bu platformlar ne kadar kilitli ADA tutuyor

Geçtiğimiz günlerde, altcoin Cardano ekosisteminin yatırımcılardan önemli miktarda fon akışına tanık olması nedeniyle ADA TVL’sinin 24 saatlik bir süre içinde yüzde 13 artış gördüğünü bildirdi. Bu fonların büyük bir kısmı artık MinSwap merkeziyetsiz platformda tutuluyor. Şu anda orada kilitli 174,51 milyon dolar değerinde ADA coin’i tutuluyor. Başka bir platform olan SundaeSwap, içinde kilitli 108,14 milyon dolar ADA bulunduruyor. Stake edilen ADA miktarına göre bu dapp’in ardından, Meld’in 72,44 milyon dolar değerinde TVL ADA’sı var. Yakın tarihli bir rapor, şu anda Cardano Blockchain’inde yaklaşık 520 merkeziyetsiz projenin oluşturulduğunu gösteriyor. Bunlara NFT koleksiyonları, DeFi uygulamaları ve yeni ADA cüzdanları da dahildir. NFT koleksiyonlarına gelince, Cardano’daki tüm projelerin yüzde 34,7’sini oluşturuyor.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, Cardano fiyatı son 24 saatte yüzde 6,66 oranında yükseldi ve şu anda 0,952580 dolar seviyesinden işlem görüyor. Altcoin ADA’nın son 24 saatlik işlem hacmi ise 1.573.256.531 dolar düzeyinde gerçekleşti. Dolaşımda 33.713.405.968 milyon ADA coin arzı ve toplam olarak 45.000.000.000 ADA coin arzı bulunuyor. CoinMarketCap tarafından piyasa değerine göre yapılan sıralamada ADA, 32.114.709.105 USD piyasa değeri ile 8. sırada yer alıyor. ADA ve kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku