Büyük Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: Sıradaki Seviye Bu Olacak!

529

Geçtiğimiz yıl Bitcoin (BTC)’in çöküşünü tahmin eden popüler kripto para analisti Dave The Wave, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda lider kripto para için kritik seviyeleri açıkladı. Analiste göre 2022 yılı sonunda bir BTC rallisi gerçekleşebilir! İşte detaylar…

Popüler analistten “BTC için bir Noel rallisi görünüyor” sözleri dikkat çekti!

Önde gelen kripto para analisti Dave the Wave, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla 131 bin takipçisine seslendi. Popüler analist, paylaşımlarında Bitcoin’in yükselen üçgen modelinin yatay direncini ortadan kaldırmaya hazır göründüğünü söyleyerek, “Kartlarda BTC Noel rallisi gözüküyor…” sözlerinde bulundu.

Lider kripto para birimi anlık olarak 17.020,45 dolardan işlem görüyor ve BTC’nin analistin 19.000 dolarlık hedefine ulaşması durumunda yüzde 11’in üzerinde potansiyel bir artış olduğunu öne sürüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’e daha geniş bir zaman diliminden bakan Dave The Wave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dayanarak BTC’nin uzun vadeli boğalar için “en uygun” bir fırsat sunduğunu söylüyor.

“Önceki büyük beklenti seviyeleri olmadan bakıldığında, mevcut fiyatlar hem Bitcoin için normal hem de risk ve ödülle ilgilenenler için optimal seviye.”

Kripto para analisti yaptığı analizler sonucunda lider kripto para birimi BTC için umutlu. Öte yandan LGC modeli, analistin değişen makroekonomik koşullar arasında Bitcoin’in döngüsel iniş ve çıkışlarını tahmin etme girişimidir. Dave the Wave, piyasa katılımcıları arasındaki aşırı düşüş eğilimine rağmen BTC’nin şu anda modelin “satın alma bölgesinde” olduğunu aktarıyor.

Analistler Bitcoin için hızlı bir yükseliş bekliyor!

Bir diğer kripto para analisti Credible, lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş devamı için hazırlandığına da dikkat çekti. Analist, Twitter üzerinden 336 bin takipçisine BTC’nin muhtemelen 19 bin dolarlık hedefine doğru toparlanacağını aktarıyor. Analistin sözleri ise şu şekilde:

“Beklentilerimde bir değişiklik yok. Hala 19.000 doları arıyorum. BTC, düşük zaman diliminde temiz bir dürtüden sonra burada güzel ve sıkı bir konsolidasyon oluşturdu. Bu birikmiş düşükleri çıkarmak için önce 16.000 dolara düşebilir, ancak sonrasında ne olursa olsun yükselişin devam etmesini bekleyebilir.”

Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte yüzde 5 değer kazandı. Son 24 saatlik süreçe bakıldığında ise lider kripto para biriminin fiyatında düşüşler görünse de, yüzde 1,2’lik düşüşün ardından 17.020,45 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku