Bu Metaverse Coin, Büyük İsimlerden Yatırım Aldı!
Bu Metaverse Coin, Büyük İsimlerden Yatırım Aldı!

Bu Metaverse Coin, Büyük İsimlerden Yatırım Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Metaverse coin projesi uzun bir süredir yaptığı satış etkinliğiyle beraber 30 milyon doların üzerinde fon toplayarak büyük yatırımcıların desteğini aldı! Proje, topluluklar arası gündem oldu! İşte detaylar…

Büyük yatırımcılar, bu metaverse coin projesine yoğunlaştı!

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere popüler Metaverse oyunu “Aavegotchi” geliştiricisi Pixelcraft Studios, yakın zamanda yaptığı duyuru ile beraber yatırımcıların dikkatini çekti. Uzun süredir süren bir coin satışı etkinliği ile beraber kendi yerel metaverse coin projesi GHST’i satışa çıkaran metaverse oyunu, 30 milyon dolardan fazla fon topladığını öne sürdü. 90’lara damgasını vurmuş, milyonlarca insanı etkilemiş bir oyuncak olan “Tamagochi’den” esinlenen proje, Aave tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı, DeFi ve NFT özelliklerini birleştiren bir Metaverse oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

İlk olarak 2018’in Temmuz ayında piyasaya sürülen oyun, kullanıcıların benzersiz özellik ve yeteneklere sahip “Aavegotchis” adlı dijital evcil hayvanları satın almalarına ve özelleştirmelerine olanak tanır. Oyuncular ayrıca bu Aavegotchi’leri diğer oyuncularla savaşmak ve “The Gotchiverse” adlı kendi metaverse’lerinde çeşitli oyunlara ve etkinliklere katılmak için kullanabilirler. Bununla beraber Metaverse coin GHST ile Aavegotchi içerisinde oyun içi ürünler alınıp satılabilir. Kullanıcılar ayrıca, kullanıcılar arasında aktarılabilecek ek ödüller kazanmak için GHST coin’lerini stake edebilir. Bu benzersiz sistem, oyuncuların kripto para piyasasının büyümesinden faydalanmasına izin verirken sürükleyici bir oyun deneyimi sunar.

Metaverse dünyasına yönelik ilgi artıyor

Popüler Metaverse oyunu Aavegotchi’nin yerel coin’i GHST, son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 4.4 değer kazandı. Anlık olarak proje 1.33 dolardan işlem görürken, piyasa değeri ise 67 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bir diğer yandan coin satışıyla ilgili önemli bir not, stablecoin DAI kullanılarak finanse edilmiş olmasıdır. Coin’in satışı Eylül 2020’de başladı, ancak DAI’nin istikrarsızlığıyla ilgili endişeler nedeniyle planlanandan daha erken sona erdi. DAI’nin fiyatı, Silicon Valley Bank iflası ve Mart ayı başlarında meydana gelen USDC düşüşü ile beraber orjinal fiyatı olan 1 dolardan sapmıştı. Fakat, DAI o zamandan bu yana 1 dolara yakın toparlanma sağladı.

Metaverse coin GHST, 7 günlük performansı

Metaverse Coin GHST satışının ve Aavegotchi oyununun başarısı, oyun endüstrisinde blockchain teknolojisine artan ilgiyi ve benimsenmeyi gösteriyor. Metaverse gelişmeye devam ettikçe, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve büyüme ve yatırım için yeni fırsatlar sağlamak için blockchain teknolojisinin gücünden yararlanan daha yenilikçi oyunlar ve uygulamalar bekleyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Metaverse Coin, Büyük İsimlerden Yatırım Aldı!