CNBC Analisti: Bu Gerçekleşmezse Kripto Para Piyasası Çökebilir!

62

Amerikalı televizyon sunucusu ve CNBC’nin popüler analisti Jim Cramer, kripto para piyasasının daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğuna inanıyor. Ünlü isme göre, aksi takdirde piyasa çökebilir. Cramer, ayrıca Ethereum’u en iyi performans gösteren kripto para birimi olarak övdü.

Regülasyon kripto para piyasasının dağılmasını önleyebilir

TheStreet için verdiği bir röportajda Jim Cramer, kripto para piyasasında regülasyon yapılması gerektiğini savundu ve önemli açıklamalarda bulundu. Analist, sektörde doğru kuralların belirlenmesinin, istikrarını koruyacağı için iyi hazırlanmış bir regülasyonun faydalı olacağını düşünüyor. Cramer şunları ekledi:

Daha fazla regülasyon olsayı, tüm borsalar bankalar gibi olurdu… elbette kimse bankalar gibi olmak istemez… ama bir tür düzenlemeye ihtiyacımız var çünkü dikkatli olmazsak, kripto para sektörünün çökeceğini hissediyorum.

”Mad Money” adlı popüler ekonomi programının sunuculuğunu yapan Cramer, Tether için de uygun mevzuatın gerekli olduğuna dikkat çekti. Stabilcoini “bir tür borsa” ile karşılaştırdı ve yönetimini, operasyonların yöntemlerini ve detaylarını açıklamaya çağırdı. Tether’in artık New York’lularla ticaret yapmasına izin verilmediğini hatırlattı. Aynı zamanda Cramer, yetkililerin yöneticilere 18.5 milyon dolar para cezası verme kararını “çok az” diyerek eleştirdi. Bitcoin’in son yükselişinden bahseden TV sunucusu, lider kripto para biriminin zor dönemlerin üstesinden gelmeyi başardığını ve şimdi yükselişe geçeceğini belirtti. Ancak Cramer, Ethereum’un BTC‘den üstün olduğunu savundu. Hatta bir hodler olduğunu bile itiraf etti:

Ethereum’da çok büyük bir pozisyonum var. Heyecanlıyım. Bitcoin’den Ethereum’a geçtim ve doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum.

Analist BTC’den Ethereum’a yöneldi

KriptoArena’nın Haziran sonunda bildirdiği gibi, Jim Cramer, Çinli yetkililerin lider kripto para birimi üzerindeki baskıyı güçlendirebileceği korkusuyla BTC’den ETH’ye geçtiğini duyurmuştu:

Çin hükümeti daha da sertleşecek ve Bitcoin’i sevmediklerini söyledi, bu yüzden Ethereum’a geçiyorum. Şu anda Ethereum’a saldırı planları yoktur… Sadece Ethereum’un Çin’in pençelerinden kurtulabileceğini hissediyorum.

Analist ayrıca Ethereum’un daha iyi bir varlık olduğuna dikkat çekti ve NFT’ler gibi bir sektörün ETH’yi daha da yükseklere taşıyacağını belirtti. Bugün yapılan açıklaamda Coinbase, Ethereum işlem hacimlerinin BTC’yi ilk kez geçtiğini duyurdu. Cramer, hala bir Bitcoin destekçisi ve maaşını BTC olarak almayı kabul edip etmeyeceği sorulduğunda, şu yanıtı verdi:

Evet, kesinlikle yapardım! Bunun güçlü bir değer tutma olduğunu düşünüyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku