Bu Altcoin Kurucusu Sonunda Suçunu Kabul Etti!

Bu Altcoin Kurucusu Sonunda Suçunu Kabul Etti!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı, Karl Greenwood’un 4 milyar dolarlık altcoin dolandırıcılığında suçlamalarını kabul ettiğini söyledi.

OneCoin’in kurucusu Altcoin suçlamalarını kabul etti

Adalet Bakanlığı’na göre, OneCoin’in kurucularından biri federal ABD suçlamalarını kabul etti. Savcılar, sözde kripto para birimi projesinin 2014 başlangıcından itibaren sahtekar olduğunu belirtti. Ayrıca Karl Greenwood’un kurucu ortağı olduğu OneCoin’in onu milyonlarca insana pazarlamak için bir piramit şeması oluşturarak 4 milyar dolara kadar gelir elde ettiğini söyledi. Dahili bir mesajda yatırımcılara ‘aptallar’ dediği iddia edilen 45 yaşındaki Greenwood, kara para aklamak için telgraf dolandırıcılığı ve komplo kurmaktan suçunu kabul etti. ABD New York Güney Bölgesi Savcısı Damian Williams yaptığı açıklamalarda:

“Karl Sebastian Greenwood, şimdiye kadar işlenmiş en büyük uluslararası dolandırıcılık planlarından birini işletti.” “Greenwood ve aralarında kaçak Ruja Ignatova’nın da bulunduğu iş birlikçileri, OneCoin’in ‘Bitcoin katili’ olacağını iddia ederek masum kurbanları milyarlarca doları dolandırdı.”

Altcoin

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere Ignatova, FBI’ın en çok arananlar listesinde yer alıyor. FBI, tutuklanmasına yol açacak bilgi için 100.000 dolarlık bir ödül teklif ediyor. Williams, bu davanın ve diğer son eylemlerin ‘ne kadar büyük veya sofistike olursanız olun, kripto para birimi ekosistemini dolandırıcılık yoluyla sömürmek isteyenlerin peşine düştüğümüze dair açık bir mesaj’ göndermesi gerektiğini söyledi. İsveç ve İngiltere vatandaşı olan Greenwood, 2018 yılında Tayland’daki evinde tutuklanmış ve ABD’ye iade edilmişti.

OneCoin soruşturması

Uzun vadeli bir soruşturma, kendisini sahte şekilde kripto para birimi olarak damgalayan OneCoin’in hem Birleşik Arap Emirlikleri hem de Bulgaristan’daki üst düzey hükümet liderlerinden önemli destek aldığını ortaya çıkardı. ‘The Hash’ sunucuları, tüm zamanların en büyük saadet zinciri planlarından birinin son durumunu tartışıyor. Araştırmalar, Greenwood’un kripto para biriminin pazarlanıp satıldığı düzeyli pazarlama ağının lideri olarak hareket ettiğini söyledi. Adalet Bakanlığı’na göre, kurbanlar dolandırıcılığa dünya çapında 4 milyar doların üzerinde yatırım yaptı.

Altcoin

Williams, Greenwood tarafından yapılan açıklamaların, dünyanın her yerindeki sıradan insanların zor kazanılan paralarından ayrılmasını belirtiyor. Ayrıca kendi ceplerini yüz milyonlarca doları doldurmasını sağlamak için tasarlandığını söylüyor. Ayrıca Williams, Greenwood ve diğer OneCoin operatörleri arasındaki dolandırıcılıktan ‘çıkış stratejilerini’ ayrıntılandıran e-postalara işaret ediyor. 7 Aralık 2022’de, Williams’ın talebi üzerine New York’un Güney Bölgesi’nde belgeler açıldı. Ayrıca belgeler, Frank Schneider’e karşı elektronik dolandırıcılık ve kara para aklama komplosu suçlamalarını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Kurucusu Sonunda Suçunu Kabul Etti!