Analist: Bu Altcoin Uzun Vadede Bitcoin (BTC)’i Tahtından İndirecek!

122

Popüler kripto trader’ı ve Coin Bureau isimli YouTube kanalının sunucusu, Ethereum (ETH) ‘un neden Bitcoin (BTC)’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşma şansı olduğunu düşündüğünü takipçileriyle paylaşıyor.

Analiste göre Ethereum, Bitcoin (BTC)’e göre hash rate çöküşünden daha az etkilendi

‘Guy’ takma adıyla bilinen analist, yeni bir videoda, 1.17 milyon abonesine, merkezi olmayan finans (DeFi) alanının, geleneksel finansal araçlardan daha üstün getiri arayan yatırımcıları çekme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. DeFi’ın büyük ölçüde Ethereum’a bağlı olduğu göz önüne alındığında, analist, merkezi olmayan finans protokollerinin benimsenmesindeki olası artışın, ETH’yi piyasadaki en büyük kripto olma yolunda hızlandırabileceğini söylüyor. Potansiyel tetikleyicinin, Bitcoin yerine, Ethereum ve daha ucuz ve daha verimli hale gelmek için beklenen yükseltmelerinden geçen diğer akıllı sözleşme platformları olabileceğini söylüyor. Analistin bu konuda şunları da ekliyor:

Bu güncellemeler tamamlandığında, bu akıllı sözleşmeli kripto para birimlerine olan talep bir nedenden dolayı tavan yapacak: DeFi. En basit DeFi protokollerinde bile bulabileceğiniz getiriler, şu anda herhangi bir merkezi finansal sezginin size sunabileceğinden çok daha yüksektir. Büyük ve küçük yatırımcılar, temel olarak yüzde 5-7’nin altındaki herhangi bir getiriyi başa baş bir sayı yapan düşük faiz oranları ve yüksek enflasyondan kaynaklanan baskıyı hissediyorlar. Bu yüzden kurumsal yatırımcılar DeFi’ye yığılıyor… Bitcoin hash oranı çöküşünden hala kurtulmaya çalışırken, Ethereum nispeten daha az etkilendi. ETH’nin merkezi olmayan finansal ekosistemi de aynı şekilde sabit kaldı. Kurumların da şu anda İsviçre’deki bir bankada mevcut olan ETH’yi stake ederek Ethereum 2.0’da söz sahibi olmalarını sevdiklerine eminim.

Analist: Ethereum’un Bitcoin’in yerini alması an meselesi

Yakından takip edilen kripto fenomeni, Ethereum’un Bitcoin (BTC)’i geçme konusunda iyi bir şansı olduğunu söylüyor. Analist ayrıca işi tamamen bitirebilecek bir hızlandırıcı olduğunu şu ifadelerle belirtiyor:

Genel kullanıcı benimsemesi gibi faktörler nedeniyle, bir sonraki boğa koşusu geldiğinde Ethereum’un Bitcoin (BTC)’i piyasa değeriyle ters yüz edeceğini görmemiz çok olası. Ethereum, Bitcoin’den önce bir ETF görürse bu esasen garanti edilir ve görünüşe göre bu olabilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıt için birden fazla Ethereum ETF başvurusu yapıldı. Ancak hiçbiri kamu tarafından onaylanmadı. Coin Bureau’nun sunucusu, herhangi bir onay duyurusu yapılmamasına rağmen, başvurulardan birinin zaten onaylanmış olma ihtimalinin olduğunu öne sürüyor. Bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

Şimdi, belki de bu sadece bir temenni, ama bana kalırsa esas mesele ‘acaba’ değil, ‘ne zaman’ sorusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku