Bu Altcoin ATH Yaptı: Devamı Gelebilir

178

Kripto para piyasasında yaşanan güncel olaylar ve gelen müjdeli haberler sonucu ciddi fiyat patlamaları yaşandığını hepimiz biliyoruz. Yaşadığı yükseliş ile birlikte olay olan Altcoin NEAR, yaptığı son açıklama ile birlikte ATH yaparak 19,77 dolar seviyelerine fırladı. Akıllardaki soru ise NEAR Protocol tarafında neler yaşandı? Fiyat artışı devam edecek mi?

Altcoin NEAR, 19,77 dolar olan ATH seviyesi ile rakiplerine gözdağı veriyor

Altcoin NEAR’ın potansiyelinden daha önce kriptoarena.com olarak bahsetmiştik. Popüler analistlerin artış yaşamasını beklediği bu altcoin gün içinde 19,77 dolar seviyelerine kadar çıktı ve piyasada yaşanan düşüş döneminde ATH yaparak yatırımcısına ciddi kazançlar sağladı. Lider kripto Bitcoin’de yaşanan kayıplara rağmen bu fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Near Foundation, Perşembe günü 150 milyon dolarlık bir finansman turunun bittiğini duyurdu. Su Zhu‘nun Three Arrows Capital’i, Mechanism Capital, Andreessen Horowitz (a16z), Dragonfly Capital, Jump, Alameda, Amber Group ve Zee Prime gibi kripto odaklı büyük fonların katılımıyla özel token satışı tamamlandı. Near anlık olarak 11,7 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 19,33 dolardan el değiştiriyor. Dragonfly Genel Ortağı Ashwin Ramachandra ise şu şekilde yorumladı:

Near, teknoloji bakımından mükemmel bir iş çıkardı ve mevcut teknolojik yenilik seviyelerini yansıtan bir geliştirici, kullanıcı, ekosistem benimseme düzeyine ulaşmalarına yardımcı olmak istiyoruz

800 Milyon dolarlık ekosistem fonunu duyurdu

DeFi protokolleri için oldukça iyi sermayelendirilmiş bir ekosistemin en büyük artılarından biri de Fonlama’dır. Ekim ayında Near’s Aurora, Ethereum tabanlı sözleşmeleri çatallamasını ve Solidity kodunu zincir üzerine yerleştirmesini sağlamak için 12 milyon dolar topladı. Ek olarak altcoin projesi Near, DeFi (merkeziyetsiz finans) hibelerine ve likidite madenciliğine ayrılan 350 milyon dolar ile ayın ilerleyen günlerinde 800 milyon dolarlık bir ekosistem fonunu duyurdu.

Popüler analistlere göre fonun duyurulması nedeniyle yükseliş devam edebilir. Bir diğer yandan Near‘ın kurucu ortağı olan Illia Polosukhin, “Önceden ekosistemi çekmeniz gerektiği hissi vardı, ama şimdi ekosistem sizi çekiyor.” dedi. Dragonfly’dan Ramachandran’ın yorumu ise şu şekilde:

Çoğu insan için Near, her zaman ilginç bir katman-1 olmuştur, fakat ekosistemdeki uygulamaların eksikliğinden dolayı değerini biraz geç buldu. Yapacak pek bir şey yoktu, ancak insanların bunun olacağını anlamalarına yardımcı olduğumuzda heyecanlandılar çünkü bir süredir ekibin farkındaydılar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku