Bu Altcoin 9 Hafta Sonra Kurumsal Yatırımcıdan Fon Girişi Aldı

143

Kripto varlıklara dayalı yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta itibarıyla 75 milyon dolarlık bir istek görülürken veriler son 4 haftada fon girişlerinin toplamda 209 milyon dolara ulaştığını gösteriyor. En değerli altcoin olan Ethereum ise popüler dijital varlık yönetim firması CoinShares verilerine göre geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcı kanadından gelen 21 milyon dolarlık fon girişiyle birlikte 9 haftadır görülen fon çıkışının sona erdiğini gösteriyor.

Altcoin Ethereum, 21 milyon dolarlık fon girişi aldı

Yayınlanan CoinShares raporuna göre, Ethereum’un Aralık ayının ikinci haftasında yaşanan fon çıkışlarının Şubat ayının ilk haftasına kadar devam ettiğini vurguladı. Fon miktarı 9 haftada yaklaşık 280 milyon dolar seviyelerine ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta ETH’a dayalı yatırım ürünlerinin yönetilen toplam varlık miktarı yaklaşık 13 milyar dolar olarak kayda geçildi.

Konu hakkında uzmanlar ise fon giriş ve çıkışlarıyla ilgili yorumda bulunurken kripto piyasalarındaki düzeltmeye rağmen ETH’un nispeten güçlü kalarak 3.000 dolar fiyatını koruyor olmasının kurumsal yatırımcılar tarafından olumlu algılandığını düşünüyorlar. Bu altcoin için olumlu bir yön olarak kabul edilse de ABD Fed faiz politikası, Rusya-Ukrayna arasındaki gerginlik gibi sorunlar, tüm kripto para sektörünü riske atıyor. Bu risk için uzmanlar ise kısa vadeli volatil düzeltmeler konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Fon akışı, 2021 yılının son çeyreğine göre düşük kaldı

Popüler firma CoinShares yayınladığı raporda geçen haftaki net fon girişlerini detaylandırırken Amerika tarafında 5,5 milyon dolarlık çıkışa rağmen Avrupa bölgesinden yatırım ürünlerine 80,7 dolarlık bir girişe vurgu yapılıyor. Fon akışının pozitif olmasına karşın hala 2021 yılının son çeyreğindeki fon girişlerine kıyasla düşük kalmasına dikkat çekiliyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi kripto paralara  dayalı diğer yatırım ürünlerine baktığımız zaman ise; Bitcoin (BTC) ürünlerine giren fon miktarını geçen hafta için 25 milyon dolar olarak görmekteyiz. Altcoin portföyünden oluşan yatırım ürünlerine bakıldığında ise 19 milyon dolarlık bir giriş görülüyor. Bir diğer yandan Blockchain’e dayalı yatırım ürünlerinde ise 69 milyon dolarlık bir fon girişi karşımıza çıkıyor. Bu miktar, geçtiğimiz sene Aralık ayı döneminden bu yana en büyük fon girişi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku