featured

BTC ve ETH Bu Haberle Yükselişe Geçti! Ralli Devam Edecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları, Fed Başkanı Christopher J. Waller ve SEC Başkanı Gary Gensler’in olumlu yorumlarının ardından piyasa duyarlılığının iyileşmesinden sonra biraz toparlandı.

Kripto para piyasası bu haberle sıçradı

Büyük kripto para birimlerinin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyatları, 100 bps’lik bir zamdaki FUD hafifledikçe, sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 11 oranında yükseliyor. Bazı Federal Rezerv yetkilileri, Temmuz sonunda 100 bps’lik bir zam olasılığını reddederek 75 bps’lik bir faiz artışı bekliyor. Ayrıca, Fed Başkanı Christopher Waller, 75 bps’lik bir zammın daha uygun olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, 26-27 Temmuz Fed politika toplantısından önce gerçekleşecek perakende satışlar ve konut verileri 100 bps’lik bir artışa neden olabilir.

btc

Kripto ve ABD borsaları haberlere tepki gösterdi ve daha da yükseldi. Bununla birlikte, ABD TÜFE verilerinin 40 yılın en yüksek seviyesine sıçramasıyla her iki piyasa da belirsizlik nedeniyle hala baskı altında kalmaya devam ediyor. Geçen hafta, ilk işsizlik başvuruları, ekonomik belirsizliğin hızla artmasıyla birlikte, her iki pazardaki işten çıkarmaların ortasında 9 bin artarak 244 bine yükseldi. Birçok Fed Rezerv Kurulu üyesi, enerji fiyatları düşerken faiz oranını 100 bps artırmayı kabul etmediklerine inanıyor. Waller, fiyatları düşürmenin Fed’in şu anki en önemli misyonu olduğunu söyledi. CME FedWatch Aracına göre, 75 bps’lik bir oran artışı olasılığı yüzde 53.6 iken, 100 bps için yüzde 46.4’tür. Enflasyon verilerinin açıklandığı gün, 100 bps’lik bir Fed faiz artırımı olasılığı yüzde 80’in üzerine çıktı. Waller’ın açıklamasından sonra kripto piyasası yeşile döndü ve toplam piyasa değeri yüzde 3.68 artışla 926.60 milyar dolara ulaştı.

SEC Başkanı BTC ve ETH’yi destekliyor

Son 24 saatte, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), güçlü işlem hacimlerinin ardından sırasıyla 20.789 dolar ve 1214 dolar gibi yüksek bir performans gösterdi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler bugün kripto endüstrisinin uyumluluğu artırmasına yardımcı olmak için kripto firmaları için bazı menkul kıymetler yasalarını kolaylaştırmaya söz verdi.

btc

Ajansın, yatırımcının korunması amacıyla kriptoyu düzenlemek için yürütme yetkisini kullanabileceğini belirtti. Kripto borç verme ve ticaret platformları da dahil olmak üzere şirketlerin, tüm potansiyellerini ortaya çıkarmak için SEC ile birlikte çalışması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca, şirketlerin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğuna ve bunun da yatırımcılar için riskleri artırdığına dikkat çekti. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bir süredir ABD’de kripto düzenlemeleri için çalışmalar devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC ve ETH Bu Haberle Yükselişe Geçti! Ralli Devam Edecek mi?