featured

Piyasa Değeri 70 Milyar Dolar Yükseldi; BTC Rallisi Sürecek mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında uzun zamandır yaşanan düşüş ivmesi yavaş yavaş sona eriyor gibi gözüküyor. Son 7 gün içerisinde kripto para piyasalarında yaşanan yükselişle beraber birçok yatırımcının gözü lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki dönemlerdeki performansının nasıl olacağı üzerinde. Peki BTC rallisi sürecek mi? İşte detaylar…

Lider kripto para birimi BTC, piyasa değerinde 70 milyar dolarlık bir yükseliş gördü!

Kripto para piyasalarında uzun bir süredir süren çöküş döneminin sonunda bitmesiyle beraber lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer altcoin’ler toparlanma aşamasına geçtiler. Birçok kripto para birimi piyasalarda son 7 gün içerisinde müthiş yükselişler kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in piyasa değeri ise toparlanma aşamasıyla beraber 70 milyar dolar yükseliş yaşadı. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin’in piyasa değeri 13 Temmuz tarihinde 377 milyar dolar değerinde bulunuyordu. Anlık olarak ise Bitcoin piyasa değeri 70 milyar dolarlık bir yükseliş yaşayarak 456,314,354,243 dolar seviyelerine yükseldi. 20 Temmuz’da yayınlanan CoinMarketCap verilerine göre, bu değer yaklaşık olarak yüzde 20’lik bir artışa denk geliyor.

BTC Piyasa Değerinin 7 Günlük Grafiği

Bir diğer yandan baktığımızda ise lider kripto para birimi, son günlerde yaşanan müthiş satın alım değerleriyle beraber hafta boyunca yüzde 23,81 yükseliş yaşadı ve anlık olarak 23,892.65 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde ise lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 8’lik bir yükseliş kaydetti.

BTC 7 Günlük Fiyat Grafiği

CEO’dan çarpıcı açıklama: “Bitcoin 500 bin dolar seviyelerine kadar yükselecek!”

Kripto para piyasalarında isminden bahsettiğimiz ünlü bir kripto para analisti ve yatırımcısı olan Josh Rager, Twitter üzerinden takipçilerine yaptığı 7 Temmuz tarihli konuşmada, Bitcoin’in 20.500 dolar seviyelerini geri almasıyla beraber, “28 bin ila 31 bin dolar arasına” kadar yükseleceğini tahmin etmişti. Anlık olarak yaptığı tahminlere atıfta bulunan analist, “görmeyi çok isterim” sözlerini kullandı ve yüzde 20’lik bir artış için merakla bekliyor.

Öte yandan yorumlarda bulunan bir diğer isim ise Galaxy Digital’in CEO’su olan Mike Novogratz olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü isim lider kripto para birimini, “kolayca transfer edilebilir bir anti-enflasyon değer deposu” olarak değerlendiriyor ve Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde 500 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşayacağını iddia ediyor. Bununla birlikte dünyanın en büyük Bitcoin Balinalarından biri, dün 1 milyar dolar değerinde 46 bin BTC satışında bulundu. Bu hareketle beraber piyasalara BTC’nin 20 bin doların üstünde istikrar sağlayabileceğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Değeri 70 Milyar Dolar Yükseldi; BTC Rallisi Sürecek mi?