Boğalar Kontrolü Ele Aldı: BTC Ağustosta Bu Seviyelere Çıkabilir!
Boğalar Kontrolü Ele Aldı: BTC Ağustosta Bu Seviyelere Çıkabilir!

Boğalar Kontrolü Ele Aldı: BTC Ağustosta Bu Seviyelere Çıkabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta Bitcoin(BTC), Ethereum(ETH) ve diğer kripto para birimleri adına önemli bir hafta olduğunu kanıtladı. Ek olarak, küresel kripto para piyasası değerinin, 1 trilyon doların üzerinde işlem görmeye yeniden başladığı belirtiliyor.

BTC boğaların hareketiyle daha da artış yaşayabilir

Haftanın 3. gününde, Federal Rezerv’in(FED) faiz oranlarını 0,75 baz puan artırdığını gördük ve ülke genelindeki durgunluğun başlangıcına işaret eden ABD GSYİH Raporu da yayınlandı. Bugüne baktığımızda ise Bitcoin fiyat seviyesinin, son makro gelişmelerin ardından yeniden yükselişe geçerek 23,881 doların üzerinde altı haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviyenin son altı aylık döneme bakıldığında ise en yüksek seviye olduğu belirtiliyor.

TradingView’den elde edilen verilere göre ise, BTC/USD çiftinin 13 Haziran tarihinden bu yana en iyi performansı olan 24,445 dolarda bulunan yerel en yüksek seviyeye kadar ulaştığı aktarılıyor. Son zamanlarda, lider kripto para birimi 23 bin dolar seviyesinin altında işlem görüyordu. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi;  Boğaların bu haftaki gelişmelerden sonra BTC’yi yukarı doğru ilerletme fırsatı bulduğu görülüyor.

Bitcoin Fiyatı 25 Bin Doları Vuracak

Kripto para uzmanı Peter Brandt, Bitcoin ve altcoinlerin artık altına paralel hareketler sergilediğini söylüyor:

Bu durum piyasaya yönelik yükseliş hissini daha da artırdı. Altın, büyük bir C&H için Sap görevi görecek 23 aylık bir dikdörtgenin alt sınırını tuttu. Boğa piyasası başladı. Fiyatlar yükselişe doğru gidiyor. Hedef, önümüzdeki birkaç yıl içinde 3 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Ethereum 1.700 doları yeniden aldı

Zincir üstü bir denetim platformu olan Material Indicators (Malzeme Göstergeleri), mevcut durum hakkında paylaşımda bulundu ve kripto para alanının “ilginç” hale geldiği yorumunda bulunduğu belirtiliyor. Platforma göre, Bitcoin için önemli fiyat alanı 25 bin dolar olacak. Ethereum, kritik 1.500 dolar fiyat seviyesini yeniden geri kazandı ve şu anda 1.700 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Bu sizi korkutuyor mu yoksa çok ama çok heyecanlandırıyor mu?

Bu arada, popüler kripto para analistlerden olan Rekt Capital, Ethereum (ETH) ile birlikte diğer birçok altcoinin kilit seviyelerini elde ettiğini ve direnç bariyerlerinin ötesinde ticaret yaptığını belirtiyor:

Başarılı bir yeniden testin ardından Ethereum’da güçlü bir toparlanma ETH yavaş yavaş bir sonraki ani direncine yaklaşıyor. ETH’nin daha da yükseğe çıkması için bu kutunun altını destek olarak geri alması gerekecek.

Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.1 düşüşle, 23.899 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Ethereum’a baktığımızda ise son 24 saatte yüzde 0.3 düşüşle, 1.712 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Boğalar Kontrolü Ele Aldı: BTC Ağustosta Bu Seviyelere Çıkabilir!