Bloomberg Raporu Yayınlandı: Bitcoin ve Ethereum’u Neler Bekliyor?

1.511
Bloomberg, 2022’de Bitcoin için iyimser bir tablo çiziyor. Yayınlanan en son raporda, Bitcoin’in “küresel çapta benimsenmeye devam edeceğini belirtirken, önümüzdeki yıl 100 bin dolarlık hedefine ulaşacağını iddia ediyor.

 

Bloomberg: konsolidasyon yıl sonuna kadar devam edecek! 2022, Bitcoin için neler getirecek?

Bloomberg raporuna göre, Bitcoin hala boğa piyasasında ve geçici bir konsolidasyon aşamasından geçiyor. Kurum, konsolidasyonun sürecinin Aralık ayı boyunca devam edeceğini ve BTC’nin 40 bin ila 70 bin dolar aralığından çıktıktan sonra daha yüksek fiyatlara ulaşacağını belirtti. Rapor, BTC’de meydana gelen düzeltmenin nedeni olarak özellikle uzun vadede meydana gelen kripto karşıtı gelişmelere işaret ediyor. Çin’deki Bitcoin yasağı ise ön plana çıkıyor. Analistler, BTC’nin 70 bin doları geçtiktan sonra, 100 bin doları hedeflediğinin altını çiziyor. Piyasadaki talep ve arzın bu süreçte ana etken olacağı iddia edliliyor. Bunun son göstergesi, Bitcoin’in ABD, Kanada, El Salvador ve Avrupa dahil olmak üzere ülkelerde daha yaygın olarak benimsenmeye doğru ilerlediği gerçeğidir. Artan benimseme ve farkındalık, azalan oynaklık ve Bitcoin ihracı ile birleştiğinde, fiyatın kesinlikle artmasını bekleniyor.
  Bitcoin’e yatırım yapmanın çekiciliğini artırmada kilit rol oynaması beklenen bir diğer faktör ise, daha fazla düzenleyici netlik ve ABD’nin para politikasındaki değişiklik olarak gösteriliyor. Raporda, gelecek yıl ABD’nin kripto para birimlerine daha çok entlik getireceğini, çünkü sektör için daha ayrıntılı mevzuatların hazırlanacağını vurgulanıyor. Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırma hamlesinin borsada bir çöküşe yol açtığı bir durumun Bitcoin için büyük bir fırsat olabileceğini de ekliyor.

 Rapor, Ethereum için iyimser bir tablo çiziyor

Raporda, “Federal Rezerv’in 2022’de tapering politikasına yönelik beklentileri tersine çevirecek birincil güç, borsadaki düşüş ve bu durum Bitcoin için fırsat olabilir. Borsa düşerse, Bitcoin yükselebilir, ancak düşen hisse senedi fiyatlarının tahvil getirilerini baskıladığı ve daha fazla merkez bankası likiditesini teşvik ettiği ölçüde, Bitcoin bu durumdan yararlanabilir.” ifadesine yer verildi.
Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’de Yaşanan Düşüşün Asıl Sebebini Açıkladı
 
Benzer şekilde, rapor 2022 için Ethereum konusunda da yükseliş bekliyor. Eskiden direnç seviyesi olan 4 bin dolarlık ETH fiyatının şimdi destek seviyesi olduğunu ve “2022 için kilit pivot görevi görebileceğini” iddia ediyor. Ancak Bloomberg analistleri, yükselişine devam etmeden önce fiyatın 2022’nin ilk yarısında yüzde 60’lık bir düşüş görebileceğini bekliyor. Daha fazla Bitcoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku