Bloomberg Mart Raporu Yayınlandı: Bitcoin İçin Çarpıcı Yorumlar!

331
Uzmanlar, Bitcoin (BTC)’in önemli bir test sürecinden geçtiğine dikkat çekiyor. Bloomberg’in Mart raporuna göre, 2022, BTC için kritik bir yıl olacak.

Bitcoin, 2022’de hisse senetlerinden daha iyi bir performans sergileyebilir

Baş emtia stratejisti Mike McGlone liderliğindeki Bloomberg analist ekibi tarafından yayınlanan raporda, hem borsa hem de kripto para piyasasındaki piyasa eğilimleri karşılaştırıldı. Yapılan incelemede, Bitcoin pazarında iki ana eğilim zemin kazanıyor. Birincisi, Bitcoin’in Nasdaq 100 endeksi ile sıkı bir rekabet içerisinde olması. İkincisi ise BTC’nin daha az oynaklık kaydetmesi. Bitcoin’in 260 günlük oynaklık metriğini kullanan rapor, Bitcoin’in Nasdaq 100’ün yaklaşık 3 katı oynaklığına sahip olduğuna dikkat çekti. Bununla birlikte, mevcut oynaklık, Bitcoin vadeli işlem ticareti başladığında Bitcoin’in Aralık 2017’de karşılaştığı oynaklık miktarına göre çok daha az.
Bitcoin Mart'a Ralli Yaparak Girdi: Sırada Hangi Seviyeler Var?
 
Değerlendirmeye dayanarak analistler, 2022’nin Bitcoin’in borsa üzerinde üstünlük kazandığı yıl olabileceğini öne sürdüler. Bu durum, borsa “zor bir ayı piyasasına” girerse gerçekleşebilir. Raporda, ana akıma doğru ilerledikçe Bitcoin’e kısmen de olsa sermaye tahsis edilmemesinin çoğu varlık yöneticisi için daha büyük risk olmaya devam edebileceği gözlemlendi. Bu ayın raporunda da geçen ay olduğu gibi yükseliş beklentisi devam ediyor. Önceki rapor, Bitcoin fiyatının uzun vadede 100 bin dolara ulaşacağını vurgulamıştı.

BTC ve hisse senetleri arasındaki korelasyon azalıyor

Rusya Ukrayna’ya savaş ilan ettikten sonra Bitcoin borsa ile birlikte düştü, ancak yavaş yavaş toparlanıyor. Bloomberg’in raporu, Bitcoin’in halihazırda farklı bir güç gösterdiğini ve geleneksel hisse senetleri ile korelasyonunun azaldığını belirtiyor. Rapor, savaş başlamadan bir hafta önce Bitcoin’in 40 bin dolar, Nasdaq 100 endeksinin ise 14 bin dolar civarında kapandığına işaret ediyor. Savaşın başlamasının ardından, borsa bugüne kadar yüzde 13 düşerken, Bitcoin sadece yüzde 5 düştü. Bununla birlikte, borsa daha aşağı baskı yapıyor gibi görünürken, Bitcoin 40 bin dolar fiyat seviyesinde destek oluşturuyor gibi görünüyor.
Tarihsel Veriler Bitcoin (BTC)'i Destekliyor: Ralli Yaklaşıyor!
 

Danışmanlık şirketi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, ay sonuna kadar Bitcoin fiyatının 50 bin dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.  Yöneticiye göre, Rusya-Ukrayna savaşı, Bitcoin’in 50 bin dolara ulaşması için katalizör olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku