Bloomberg Analistinden Bitcoin Yorumu: Bu Seviye Geliyor!

2.488
Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC)’in bir kez daha 30 bin dolar seviyesine geri dönebileceğini iddia etti. BTC, an itibariyle 37.950 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, tekrar 30 bin dolar seviyesine düşebilir

Bloomberg’in emtialar konusundaki baş stratejisti, dün Bitcoin’in yüzde 2 oranında değer kaybetmesinin, riskli varlıklar için önümüzdeki haftanın zorlu geçeceğini gösterdiğine inanıyor. McGlone tarafından paylaşılan grafik, Bitcoin ve Nasdaq 100 vadeli işlemlerinin aynı yönde hareket ettiğini ve şu anda her ikisinin de düşüşte olduğunu gösteriyor. Ünlü stratejist Bitcoin’in tekrar hisse senetleri ile korelasyon içinde olduğunu ima ediyor. Bitcoin, 39 bin dolar seviyelerinden ivme kaybederek yine düşüş kaydetti. 1 Mart Salı gününden bu yana, lider kripto para birimi düşük bir hızla geriliyor. Bununla birlikte, 3 Mart’ta keskin bir düşüş yaşadı ve o günden bu sabaha kadar BTC, piyasa değerinin yüzde 10.24’ünü kaybederek 44.031 dolardan 37 bin dolar seviyelerine geriledi.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, en büyük Kanada BTC ETF’si (Purpose Bitcoin ETF) kripto pazarında yaşanan  düşüşe rağmen yılın başından bu yana daha fazla Bitcoin alıyor. Şimdiye kadar, dijital varlık miktarını yaklaşık 5 bin BTC artarak 29.494’ten 34.613 Bitcoin’e yükseltti. 28 Şubat’ta şirket BTC varlıklarını yüzde 31 artırdı. 3 Şubat’ta, o zamanlar 64.218.350 dolar değerinde 1.750 BTC satın aldı. Yani yılın başından bu yana alımlar devam ediyor diyebiliriz.

Jeopolitik kriz, BTC fiyatını etkilemeye devam ediyor

Yaklaşık bir hafta boyunca borsadan ayrılmasına rağmen, Bitcoin Cuma günü ABD hisse senetleri ile aynı oranda düştü. Korku ve açgözlülük endeksi, nötrde bir hafta kaldıktan sonra aşırı korku bölgesine geri döndü. Trader’lar bir sonraki destek seviyesinin 35 bin dolar olacağını düşünüorlar. Olası bir satış, Bitcoin’i tam olarak iki hafta önce, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı dönemdeki seviyelere tekrar itebilir. BTC, o zamandan beri bir ayın en düşük seviyesinden toparlanarak 44 bin dolara kadar çıkarken, büyük balina hesaplarının alım satımında yaşanan gerileme kazançları durdurdu.
2 Kritik Veri Bitcoin (BTC)’in Sıradaki Hamlesini Ortaya Koyuyor!
 
44 bin dolar aynı zamanda Bitcoin’in Şubat ayında ulaştığı zirve konumunda. Bitcoin, bu yıl yüzde 18 değer kaybetti. Şimdi 35 bin ila 39 bin dolarlık bölgeye geri döndük ve somut  bir ralli başlatmak için çok fazla iyi haber yok. Yani 35 bin dolarlık destek hattına geri dönüyor olabiliriz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku