BitcoinTRY’de hedef 77 binler

BitcoinTRY’de hedef 77 binler
  • 06 Ağustos 2019

Merhabalar… Hemen bir önceki analizimizi kısaca hatırlayalım: “Trend direnci ile önemli destek noktası arasındaki sıkışma önümüzdeki günlerde BitcoinTRY’de aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılmayı beraberinde getirecek. Bu bağlamda iyi senaryoda trendi direncinin kırıldığı düşünülürse ilk aşamada 61 bin 386 seviyelerine doğru bir hareketi görebiliriz. Bu noktanın da aşılması BitcoinTRY’dede yeniden 70 binli seviyelerin test edilmesini sağlayabilir.”
Son analizimizden bu yana geçen sürede BitcoinTRY hemen heme beklentimiz dahilinde hareket etti. Bu bağlamda 61 bin 400’lü seviyelerde bulunan direnç noktasının üzerine çıkılması son derece olumlu. Bunun yanında 3 Ağustos’ta oluşan fiyatlar 5 günlük hareketli ortalamanın 22 günlük hareketli ortalamayı yukarı kesmesi hareketin devamı açısından önemli. Sinyallerine güvendiğimiz MACD Dema’nın pozitif sinyalini güçlendirmesi, Ichımoku bulutunun yukarı yönlü hareketi desteklemesi BitcoinTRY’nin bundan sonraki seyri açısından bahsedebileceğimiz olumlu sinyaller. 

Bunun yanında dikkat çeken diğer bir unsur ise 20 Temmuz’da başlayan ve 4 Ağustos’ta tamamlanan ufak bir çanak formasyonu. Formasyonun tamamlandığı direnç noktası olan 63 bin seviyesi yukarı yönlü geçildi. 

Sonuç olarak; BitcoinTRY yukarı yönlü bir kanal içerisinde hareketini sürdürüyor.  İndikatörler olumlu sinyal üretiyor. Yukarıda bahsettiğimiz çanak formasyonu tamamlandı. Direnç noktası geçildiği için çanağın dibinden olan uzaklık baz alındığında ise şimdiki hedefin 77 binli seviyeler gözlemleniyor. Bu bağlamda 68 bin 700’lü seviyeleri ara direnç olarak kabul edersek formasyon hedefine doğru bir ivmelenme beklenebilir.

Bol kazançlar 
Soru ve görüşleriniz için: @MCobanAnaliz
Mehmet ÇOBAN

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…
  • Paylaş

ile ilgili her şey

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Formula 1 şimdi blockchain odaklı

Dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı Blockchain oyunu F1 Delta Time bu hafta sonunda F1 araba markalı tokenlar (NFT'ler) müzayedesi düzenliyor. 22 Kasım'da yapılacak ...

  • 25 Kasım 2019
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.

En İyi Kripto Para Haberleri için Abone Ol!


KOİN ÇEVİRİCİ