featured

Bitcoin'deki Yükseliş Ayıları Sevindirirken, Boğaları Üzdü! BTC 41.000 Doları Aşarken 200 Milyon Dolar Buhar Oldu!

Bitcoin ve altcoinlerde yaşanan yükseliş, yatırımcılara sevinç yaşatırken kısa pozisyonda olanlar piyasada yaşanan likidasyonla zarar etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin, uzun bir aradan sonra 40.000 doların üzerine çıkarak yatırımcıları memnun etti. Bu yükseliş sırasında Bitcoin, 41.700 dolar seviyesine kadar çıkarak altcoinlerde de önemli artışlara neden oldu.

Bitcoin’in bu yükselişini yorumlayan analistlere göre, ABD’de spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasına dair artan iyimserlik ve FED’den gelen güvercin açıklamalar, bu yükselişi tetikleyen faktörler olarak görülüyor.

Bazı analistler, ETF iyimserliği ve FED’in olumlu açıklamalarının yanı sıra artan kısa pozisyonların temizlenmesinin de yükselişi desteklediğini savunuyor.

Bitcoin ve altcoinlerdeki bu yükselişle birlikte, kısa pozisyonda olan yatırımcılar zarar ederek tasfiye oldular.

CoinGlass’tan alınan verilere göre, son 24 saatte kripto vadeli işlemlerinde toplamda 208,9 milyon dolarlık bir tasfiye yaşandı. Bunun içinde 161,95 milyon doları kısa pozisyonlardan, 47,2 milyon doları ise uzun pozisyonlardan oluştu.

Tasfiye olan kısa pozisyonlar arasında 81,23 milyon dolar ile Bitcoin ilk sırada yer aldı. BTC’yi 30,79 milyon dolar ile Ethereum (ETH) takip ederken, ETH‘yi ORD ve Solana (SOL) izledi.

Borsalardaki tasfiye miktarlarına bakıldığında, Binance toplamda 80 milyon dolar, OKX 56 milyon dolar ve Huobi ise 23 milyon dolar tasfiye gördü.

Bitcoin yazım sırasında 41.600 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin’in fiyatındaki artış birçok yatırımcıyı sevindirirken, kısa pozisyonların tasfiye olması kripto piyasasının öngörülemez doğasını bir kez daha ortaya koyuyor. Yatırımcılar şimdi gelecek gelişmeleri dikkatle izliyor, çünkü hem iyimserlik hem de temkin piyasayı sarhoş ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin’deki Yükseliş Ayıları Sevindirirken, Boğaları Üzdü! BTC 41.000 Doları Aşarken 200 Milyon Dolar Buhar Oldu!