Bitcoin (BTC)’de İki Kritik Metrik Değişim Gösterdi: Fiyat Nasıl Etkilenecek?

39

Bitcoin (BTC) iki aydır sıkışıp kaldığı durgun fiyat hareketinden kurtulmaya çalışıyor ve bugün son bir ay içinde ilk kez 42 bin doların üzerine çıkmayı başardı. BTC fiyatı ,42 bin doların altına geri düşmeden önce, aylık 42,235 dolarlık yeni bir rekor kırdı. Bir sonraki direnç, 45 bin dolarda bulunuyor ve BTC bu kritik seviyeyi aşmayı başarırsa, önceki 64.863 dolarlık ATH’sini yeniden test etmek için yolculuğuna devam edecek.

Bitcoin zincir üstü verileri iyileşmeye devam ediyor!

Lider kripto para biriminin zincir üstü ölçümleri, 4 yıldan uzun bir süredir ilk kez 10 düz günlük yeşil mum kaydettiği için tekrar yükseliş sinyalleri vermeye başladı. BTC’nin arka arkaya 10 günlük yeşil mum kaydetmeyi başarması, en son Mayıs 2017’de üst üste 12 mumla meydana gelmişti. Bitcoin, son iki ayın çoğunluğunu 35 bin doların altında geçrdi. BTC, ara sıra 40 bin dolara kadar çıkmayı başardı ancak bu yükseliş sürdürülebilir olmadı. 40 bin dolar seviyesi, yükseliş ivmesini sürdürmek geçmesi gereken en önemli psikolojik destek seviyes olarak değerlendirildi.

Korku ve Açgözlülük endeksi, bir varlığa yönelik piyasa duyarlılığını yansıtır. Son birkaç aydır endeks, yatırımcılar arasında aşırı korkuya işaret eden 10’da kaldı. Endeks birkaç gün önce değer 50’ye yükselirken tarafsız bölgede kaldı, ancak şimdi 60’ta ve bu yatırımcılar arasında artan açgözlülük anlamına geliyor. Bu Bitcoin fiyat hareketin toparlanmaya başladığının bir göstergesi.

Glassnode verileri yükselişe işaret ediyor

Trader’lar rekor hacimlerde BTC’yi borsalardan uzaklaştırmaya devam ettikçe, Bitcoin (BTC)in borsa çıkışı da 5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Toplam 60 bin BTC, borsa arzını 5 yılın en düşük seviyesine çeken borsalardan uzaklaştı. Glassnode şunları söyledi:

Bitcoin, geçen hafta aktif adres sayısında bir toparlanma gördü. Yüzde 30’luk bir artışla, aktif adres sayısı günde 250 binden 325 bine yükseldi. Bu faaliyet derecesi, 2020 yılının ikinci çeyreğinde BTC fiyatlarının 11.3 bin dolar civarında olduğu Temmuz 2020’de görüldü.

Piyasa analistleri, Bitcoin’in iki aylık düşüş aşamasından sonra, tekrar boğa döngüsüne devam edeceğini bildirdi. BTC’nin fiyat artışı, bu tahminlerin yerinde olduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku