Bitcoin ve ETH’de Dip Görüldü mü? Analistten Kritik Değerlendirme!

588

Ünlü analist Michaël van de Poppe, potansiyel altcoin yatırımcılarına Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer kripto paralar için satın almak için en iyi zamanın şimdi olabileceğini söylerken, üç popüler kripto paranın dipte olduğunu öne sürdü.

Etherum (ETH)’un performansı ralliyi işaret ediyor

Bitcoin karşısında bu yıl çok iyi bir performans gösteren Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte yüzde 2,31 düşüşle 3863 dolardan işlem görüyor. Van de Poppe, sosyal medya platformu Twitter aracılığı ile 532.900 takipçisine attığı bir tweette, Ethereum’un (ETH) 3.600-3.700 dolar seviyelerini yeniden test etmesinin, önde gelen akıllı sözleşme platformu için, fiyattaki yukarı yönlü hareketin devam etmesinin muhtemel olduğuna dair bir işaret olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

Bu senaryonun gerçekleşmesini bekliyorum.

Bitcoin (BTC) hakkında da konuşan Van de Poppe, mevcut kripto para piyasasının yapısının, Eylül ayında yaptığı düzeltme sırasında BTC’nin çizdiği grafikle neredeyse aynı olduğunu belirtti ve konu hakkında şunları söyledi:

Bu grafik Eylül ayının hemen hemen kopyası gibi Fed toplantısının fiyatlar üzerindeki düşük etkisi göz önüne alındığında, kritik dirençleri kırarsa fiyatların da hızlandığını göreceğimizi düşünüyorum.

FED karaları Bitcoin fiyatını beklendiği kadar etkilemedi

Van de Poppe’nin bahsettiği Fed toplantısı, 14 Aralık’ta gerçekleşen faiz oranları, enflasyon ve varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin FOMC toplantısıydı. Lider kripto para birimi Bitcoin, FOMC toplantısından bu yana yaklaşık yüzde 3,5 artışla 47.093 dolardan işlem gördüğü için, toplantının BTC fiyatları üzerinde etkisinin düşük olduğu söylenebilir. Van de Poppe, kurumsal çözüm Blockchain’i VeChain (VET)’in de fiyat hareketini değerlendirdi. Kripto para analisti Poppe, VET’in dibi gördüğünü düşünüyor ancak bir kırılma meydana gelmeden önce daha fazla birikim olmasını bekliyor. Son olarak, dipten altcoin satın almayı düşünen kripto para yatırımcıları için Van de Poppe şunları söyledi

Tarihsel olarak, altcoin satın almak için en iyi dönem Aralık. Büyük olasılıkla, bu tekrarlanacak.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, analistler son dönemlerde Bitcoin için kripto para korku ve açgözlülük endeksinin 29’dan 24’e düşerek aşırı korku bölgesine kaydığını belirtmiş ve endişe verici bir şekilde, bu sefer genel piyasa değeri, altcoin’ler tarafından aşağı çekildi değerlendiresinde bulunmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku